اگر پولدارها بگویند حجاب را رعایت نمی‌کنیم و پولش را می‌دهیم، چه؟/ دانشگاه‌ها را تفکیک جنسیتی کنیم/ فرزندان مسئولان اکثرا در اروپا، آمریکا، استرالیا و کانادا هستند

 سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی در گفتگو با خبر فوری با طرح این سوال که چه اشکالی دارد دانشگاه‌ها را تفکیک جنسیتی کنیم؟، مدعی شد که «با جدایی دختران و پسران، علم رشد می‌کند» و گفت: وقتی از من سوال می‌کنند که چرا دانش‌آموزان وقتی به سن بلوغ نرسیده‌اند تفکیک جنسیتی هستند و وقتی به دانشگاه می‌روند مختلط می‌شوند، جوابی ندارم بدهم؛ کلاس اول دبستان تفکیک جنسیتی داریم اما وقتی به سن ۱۸سال می‌رسیم در اوج مسائل جنسیتی اختلاط داریم.

یک دانشگاه فقط برای پسران باشد و یکی فقط برای دختران

وی گفت: بنده قائل به این هستم که وقتی مسائل جنسیتی را به محیط آموزشی می کشانیم، لطمه‌های علمی و روحی ایجاد می‌کند.

هاشمی گلپایگانی بیان کرد: نمی‌شود در کلاس‌ها دیوار کشید اما چه اشکالی دارد وقتی مثلا در دانشگاه آزاد دو ساختمان دارد، در دفترچه کنکور امسال بنویسد یک دانشگاه فقط برای پسران و یکی فقط برای دختران؟

او با بیان اینکه خانواده‌ها از تفکیک جنسیتی استقبال می‌کنند چراکه خانواده‌ها محیط امن می‌خواهند، اظهار کرد: در دنیا ۲۱ دانشگاه و کالج تفکیک جنسیتی کردند؛ حتی برخی دانشگاه‌ها در آمریکا نیز تفکیک جنسیتی شده‌اند.

این بخش گفتگو را ببینید.

امروز چادری‌ها به جای بدحجاب‌ها جریمه می‌شوند

دبیر ستاد امر به معروف در ادامه این گفتگو با بیان اینکه امروز چادری‌ها به جای بدحجاب‌ها جریمه می‌شوند، گفت: الان خانواده معمولی ما می‌توانند چادر بگیرد برای بچه خود؟ وزارت صمت مسئول این موضوع است. واقعا جمهوری اسلامی نمی‌تواند مشکل چادر را در مملکت حل کند؟

او ادامه داد: مسئول سواحل الان پس از آزادسازی چه کسی است؟ از سواحل خبرهای خیلی بدی می‌شنویم! وزیر کشور باید پاسخگو باشد

هاشمی گلپایگانی منتقد وزارت فرهنگ دولت روحانی بود و گفت: هیچ فیلمی مثل فیلم دینامیت آمر به معروف را نزد. آقای کارگردان فیلم دینامیت آمدند و گفتند که وزارت ارشاد دولت قبل از کارگردان فیلم دینامیت تعهد گرفته است که برخی از صحنه‌ها حذف شوند تا آمران به معروف شبیه آدم‌های بی محتوا و لوده باشند.

این بخش گفتگو را ببینید.

در دولت گذشته حتی فرزندان سران قوا در خارج از کشور بودند

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر منتقد حضور فرزندان مسئولان کشور در خارج از کشور نیز هست. او گفت: در دولت گذشته متاسفانه حضور فرزندان مسئولین در خارج از کشور تبدیل به یک برند شده بود. آقایان سرا قوا و معاونین رئیس جمهور می‌گفتند بچه ما خارج است اما بعد از این تغییر و تحولات، این مسئله کم شد.

هاشمی گلپایگانی با انتقاد از اینکه فرزندان برخی مسئولین اکثرا در اروپا، آمریکا، استرالیا و کانادا هستند، بیان کرد: خیلی بد است که حتی مدیران میانی نیز فرزندان خود را به خارج می‌فرستند. البته به علت افزایش قیمت دلار توانایی مسئولین برای فرستادن فرزندان به خارج کمتر شده است.

این بخش گفتگو را ببینید.

بخش اول گفتگو با هاشمی گلپایگانی را اینجا ببینید. همچنین می توانید نسخه کامل این گفتگوی جنجالی را در یوتیوپ خبر فوری به آدرس زیر تماشا کنید:

https://youtu.be/FUXF5Rp1wt8