اگر فرانسه قهرمان جام جهانی شود ریش‌هایم را می‌زنم!

به گزارش بی ساکر، اولیویه ژیرو امیدوار است که با بازی در میلان برای چندین سال دیگر از زلاتان ابراهیموویچ الگوبرداری کند و سال‌ها در خط حمله تیم ملی فرانسه حضور داشته باشد. او در دیدار این هفته در داربی میلان توانست برای تیمش گلزنی کرد و امیدوار به حضور در جام جهانی قطر است.

این بازیکن ۳۵ ساله زمانی که در ژوییه ۲۰۲۱ به ایتالیا رفت، یک قرارداد دو ساله با میلان امضا کرد اما مایل است بعد از پایان این فصل همچنان در میلان بازی کند و از  ابراهیموویچ الهام بگیرد و سال‌ها در تیم ملی فرانسه بازی کند. 

ژیرو در صحبت با تله فوت گفت: هنوز انگیزه و عزم راسخ برای ادامه بازی و درخشش در تیم‌هایم دارم. فکر می‌کنم وضعیت روحی در سن من مهم است. دوست دارم ادامه دهم اما به شرطی که بدنم به من اجازه دهد. داشتم با ایبرا صحبت می‌کردم و سعی می‌کنم از او چیزهای زیادی یاد بگیرم.

ابراهیموویچ ۴۰ ساله فصل قبل هشت بار گلزنی کرد و میلان به انتظار ۱۱ ساله برای کسب اسکودتو پایان داد. آخرین بار روسونری در فصل ۱۱-۲۰۱۰ قهرمان ایتالیا شده بود. در حالی که قهرمانی اسکودتو همراه با میلان اولین قهرمانی ژیرو در رقابت‌های لیگ بعد از قهرمانی با  مون پلیه در فصل ۱۲-۲۰۱۱ لیگ فرانسه است، عطش گلزنی این بازیکن فصل به فصل افزایش یافته است. قهرمانی با فرانسه در جام جهانی ۲۰۱۸ اوج درخشش کاری او بود و حالا نیز امیدوار است در قطر حضور داشته باشد و همراه با فرانسه بدرخشد.

ژیرو که تنها سه گل تا رسیدن به رکورد تیری آنری به عنوان گلزن‌ترین بازیکن تاریخ فرانسه فاصله دارد، در سال ۲۰۲۲ دو گل در دیدارهای ملی به ثمر رسانده است و مشتاق است در سومین جام جهانی خود حضور داشته باشد.

او گفت: راستش چیزی نمی‌دانم. دوست دارم در جام جهانی حضور داشته باشم ولی همه چیز به نظر و تشخیص مربی بستگی دارد. خیلی دوست دارم در این دوره جام جهانی باشم و این الان هدف نخست من است. برای بازیکنی در سن و سال من حضور در جام جهانی برای سومین بار یک شانس بزرگ است که امیدوارم به آن برسم. اگر برای بار دوم قهرمان جهان شوم، باید یک کار دیوانه‌وار انجام دهم مثل تراشیدن ریش!

 اولیویه ژیرو در تابستان سال قبل بود که چلسی را به مقصد میلان ترک کرد. میلان برای جذب این بازیکن فرانسوی تنها یک میلیون یورو پرداخت کرد اما یکی از بهترین خریدهای فصل سری A بود. ژیرو در فصل قبل عملکرد بسیار خوبی در روسونری داشت و با زدن ۱۱ گل سهم به سزایی را در قهرمانی این تیم در سری A ایفا کرد و امسال امیدوار است با این تیم در لیگ و لیگ قهرمانان عملکرد خوب خود را تکرار کند.