اولین سوگواره روایتگری دانشجویی اربعین برگزار می شود

به گزارش خبرنگار سلامت سوگواره بین المللی روایت اربعین برای دانشجویان جهان اسلام به همت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار می شود.

حجت الاسلام علی خدیوی، سرپرست نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به این رویداد فرهنگی،بیان داشت: برای ثبت روایتهای پیاده روی اربعین توسط  دانشجویان جهان اسلام این سوگواره و روایتگری برگزار خواهد شد. 

وی ادامه داد: سوگواره روایت اربعین به زبان عربی،انگلیسی،فارسی…همه  اتفاقات مهم این رویداد بزرگ را ثبت و منتشر می کند و امروز پوستر آن رونمایی می شود و به نفرات برتر اپس از داوری آثار ارسالی جوائزی اهدا خواهد شد.

وی ادامه داد: این رویداد بزرگ روایتگری اربعین دز بخش های روایتگری،سفرنامه،دل نوشته، پادکست، نقاشی، عکس ، فیلم  و…برگزار خواهد شد و شرکت کنندگان می توانند تا ۲۲  مهرماه آثار خود را به سایتrevayatarbaeen.ìr ارسال کنند.

علیرضا زالی ،رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این مراسم با بیان اینکه در راهپیمایی اربعین تبلوری از شکوه تولی به امام حسین به نمابش گذاشته می شود،گفت: از سال ۲۰۱۵ راهپیمایی اربعین یک رکورد عظیم انسانی و بزرگترین اجتماع انسانی است.

وی ادامه داد: التفاوت جهانی به اربعین بیش از گدشته توجه جلب می کند.با استقرار نظام بعث این راهپیمایی با محدودیت روبرو شد و حتی تعدادی از افراد را در زمان صدام محبوس می کردند، اما این راهپیمایی به درا زای شیعه سابقه دارد و جابربن انصاری پایه گذار این راهپیمایی بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: اکثر منابع شیعه تصریح دارند که امامان شیعه ما بر این موضوع تاکید دارند که پیاده روی اربعین انجام شود.

زالی اصافه کرد: رهبری معظم انقلاب این راهپیمایی  را جاذبه معناطیس حسینی برشمردند.

وی با اشاره به جایگاه عدد ۴۰،گفت:این عدد از قداست وزنی برخوردار است و اصولا در سلوک عرفانی عدد مقدسی است.

برگزاری روز اربعین از یک مراسن خاص دینی به یک همبستگی جهانی رسیده و نمادی از قدرت اجتماع تشیع است.

برچیده شدن مرزهای قومیتی و لباس های کادب افتراقی کنار گذاشته می شود و چنین صحنه بی نظیر ملو از صحنه های زیباست. هرکسی از جایی از کره خاکی چه زایران و چه بازماندگان می تواند خاطره انگاری موضوع اربعین را ثبت کنند.مانند خاطره ،نقاشی و….می تواند شرکت کند.

انتهای پیام/