انهدام باند سارقان ۲۰۰ میلیاردی در اصفهان/ اعتراف به سرقت ۳۰ منزل در شهر اصفهان


انهدام باند سارقان ۲۰۰ میلیاردی در اصفهان/ اعتراف به سرقت ۳۰ منزل در شهر اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری اعضای باند پنج نفره غیر بومی که با دستبرد به ۳۰ منزل اقدام به سرقت ۲۰۰ میلیارد ریال اموال مردم کرده بودند، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سردار محمدرضا میرحیدری اظهار داشت: در پی شکایت یکی از شهروندان ساکن در جنوب شهر اصفهان مبنی بر سرقت طلاجات از منزل وی و همچنین وقوع چندین فقره سرقت مشابه دیگر در همان حوالی موضوع به صورت تخصصی در دستور کار کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس آگاهی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پس از بررسی صحنه‌های وقوع جرم و جمع آوری آثار بجامانده از سارقان و همچنین انجام یک سری اقدامات تخصصی و پلیسی دریافتند که این سرقت‌ها توسط یک باند از سارقان حرفه‌ای و غیر بومی انجام شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: سرانجام با رصد هوشمندانه مشخص شد اعضای این باند به یک منزل مجردی در یکی از شهرک‌های حاشیه شهر اصفهان تردد دارند که بلافاصله کارآگاهان وارد عمل شده و با اخذ دستور از مرجع قضائی محل را به محاصره خود در آورده و طی یک عملیات کاملاً دقیق و ضربتی هر ۵ متهم را دستگیر کردند.

سردار میرحیدری از کشف تعدادی از اسباب و وسایل مربوط به سرقت‌های منزل و همچنین توقیف ۲ دستگاه خودروی پژو پارس و پژو ۴۰۵ در بازرسی از منزل متهمان خبر داد و گفت: با بررسی سوابق و استعلامات صورت گرفته مشخص شد تمامی متهمان دستگیر شده دارای سابقه سرقت منزل در سایر استان‌ها بوده و تحت تعقیب هستند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: سارقان هنگامی که با مدارک و مستندات و ادله محکم پلیس مواجه به ناچار لب به اعتراف باز کرده و صراحتاً از سرقت ۳۰ منزل در شهر اصفهان پرده برداشتند که در این خصوص تمامی مال باختگان شناسایی و به پلیس آگاهی استان فراخوانده شدند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه برابر ارزیابی صورت گرفته توسط کارشناسان مربوطه ارزش اموال به سرقت رفته توسط این باند ۲۰۰ میلیارد ریال تخمین زده شده است اظهار داشت: در این رابطه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل و پس از آن تا زمان رسیدگی به جرایم خود روانه زندان شدند.