انتقاد رئیس پلیس پایتخت از هجمه به گشت امنیت اخلاقی/ فراجا برابر قانون عمل می‌کند

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس به عملکرد ماموران پلیس امنیت اخلاقی اشاره و اظهار داشت: کار و مسئولیت بسیار مهم، بزرگ، سخت و حساسی بر عهده ماموران گشت امنیت اخلاقی قرار گرفته به خصوص در این روزها که بیشتر مورد هجمه و حمله دشمنان هستیم.

 فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر اگرچه از فرایض است اما متاسفانه مورد فراموشی قرار گرفته است اما این مهم برای مأموران پلیس یک ماموریت ذاتی است چراکه حفظ ارزش‌های اسلام و نظام جزو ماموریت های اصلی پلیس است که متاسفانه در این بین افراد خودی و غیرخودی به ما حمله می کنند.

 وی گفت: مأموران گشت امنیت اخلاقی صادقانه، ایثارگرانه و مظلومانه کار کرده و در این بین که ۳۲ دستگاه مسئول بوده و بعضاً مسوولیت خود را انجام نداده و ترک فعل هم دارند به وسط میدان آمده‌اند؛ متاسفانه برخی از اینها هم خود به پلیس حمله کرده و طلبکار هستند.

 فرمانده انتظامی پایتخت گفت: دشمن امروز فهمیده که اگر بخواهد انقلاب را به زانو درآورد با فشار اقتصادی و جنگ نظامی و محاصره سیاسی نمی‌تواند و فقط با عفاف و حیا زدایی می تواند ضربه بزند.

وی افزود: دشمن با غلو و دروغگویی و سوء استفاده از برخی افرادی که فرصت طلبانه به دنبال این هستند که دین و انقلاب و پلیس را مورد تهاجم قرار دهند ما را مورد هدف گرفته است.

وی با اشاره به وضعیت بد پوششی برخی افراد در تردد در خیابان‌ها و معابر و اماکن عمومی گفت: ماموران ما با زبان لین، ادب و نزاکت به افراد تذکر داده و آنها را ارشاد می کنند اما در مقابل از بعضی‌ها بدترین حرف‌ها را می‌شنوند؛ خوشبختانه بیش از ۹۵ درصد افراد به تذکرات ماموران گوش داده و در ادامه موارد را رعایت می کنند.

 سردار رحیمی ادامه داد: وقتی ماموران ما با بعضی افرادی که در خیابان ها حجاب و شئونات اسلامی را رعایت نکرده مواجه می شوند آنها را به کلاس آموزشی مشایعت کرده و بعد از توجیه و آموزش تحویل پدر و مادر و خانواده می دهند اما دشمنان از این رفتار پلیس ناراحت شده و معاندین و مخالفین، اینترنشنال، من و تو و برخی جیره خواران داخلی، زبان توهین و تهمت به ما می بندند اما باید بدانند که ما ذره‌ای از کار خود عقب نشینی نکرده و با اعتقاد و باور کار خود را دنبال می‌کنیم.

 وی گفت: ماموران ما هزاران اقدام اثرگذار انجام می‌دهند؛ اگرچه ما هیچ اقدام سلبی و برخوردی در حوزه امنیت اخلاقی نداریم و تمامی اقدامات ایجابی است اما دشمن مترصد یک کار اشتباه است؛ اگر چه افراد در مواجهه با ماموران آنها را تحریک و عصبانی کرده و به آنها توهین می کنند اما ماموران ما سعی می کنند با سعه صدر و عاقلانه رفتار کنند.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: مجاهدت و ایثارگری مأموران پلیس زمان و مکان ندارد و ماموران ما با انسجام، اعتقاد و نظم و انضباط انقلابی به عنوان سربازان نظام کار خود را انجام داده و ما کاری به این نداریم که برخی به نام ستاد احیا به ما می تازند چراکه ما نگاهمان به رسالت و وظیفه‌ای است که بر عهده پلیس گذاشته‌اند.

وی افزود: یکسری افراد برای درگیری و تنش و عصبانی کردن با داد و بیداد و لگد زدن به سمت ماموران ما می آیند در حالی که از قبل هماهنگ کرده که دوستان شان از آنها فیلم بگیرند و به اربابانشان نشان بدهند. 

سردار رحیمی گفت: ما در تلاشیم تا فضای عمومی شهر را از لوث وجود این افراد به خصوص آنهایی که سازمان‌یافته در پی آنند که حیا و عفاف زدایی کنند پاک کنیم.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: تیم پلیس صدها کار خوب انجام می دهد اما اگر یک اشتباه انجام دهد رسانه های بیگانه بر روی آن مانور می‌دهد؛ جالب است در این بین رسانه‌های معاند خارجی هیچ کدام به رفتار نادرست پلیس اروپا یا آمریکا کاری ندارد اما اگر همکار ما چند سانت ماشین را به جلو ببرد فضای رسانه‌ای خارجی تماماً به ما حمله می کنند.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: در نظام جمهوری اسلامی و بر اساس قوانین جاری کشور، رعایت شئونات اسلامی در معابر و اماکن عمومی ضروری است و پلیس هم برابر قانون عمل می کند.

انتهای پیام/