امیر موسوی: نظام سلطه تمایل ندارد کشورهایی مثل ایران و پاکستان مستقل باشند

به گزارش خبرگزاری برنا، ژنرال ظهیر احمد بابرسدهو، فرمانده نیروی هوایی ارتش پاکستان و هیات همراه با حضور در ستاد ارتش، با امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیر سرلشکر موسوی در دیدار ژنرال ظهیر احمد بابرسدهو، فرمانده نیروی هوایی ارتش پاکستان و هیات همراه، ضمن اظهار تاسف و عرض تسلیت حادثه سیل اخیر پاکستان و درگذشت تعدادی از مردم این کشور در این حادثه، گفت: احساس ما نسبت به ملت پاکستان، فراتر از همسایگی و همجواری بوده و یک احساس صمیمانه برادری است که ریشه های تاریخی و فرهنگی خیلی عمیقی دارد.

فرمانده کل ارتش افزود: امروز هم خوشبختانه هیات اعزامی نیروی هوایی ارتش پاکستان نشست بسیار خوبی را با فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران داشتند و مواردی که مطرح شده و موارد مورد علاقه طرفین از قبیل بازدیدها و مراودات علمی و فناوری، تبادلات آموزشی و رزمایش‌ها که ما می‌توانیم بیش از این توسعه دهیم امیدواریم هرچه زودتر تحقق یابد. الان در حوزه دریایی این رزمایش‌های مشترک وجود دارد که در حوزه هوایی نیز ما می توانیم این رزمایش‌های مشترک را داشته باشیم.

سرلشکر موسوی در ادامه تاکید کرد: از همان زمانی که نیروی هوایی در صحنه نبردها وارد شده، تأثیر تعیین کننده‌ای در جنگ و بازدارندگی داشته و در دوران اخیر نیز تاثیر نیروی هوایی و هوافضا در صحنه نبردها بسیار فزاینده‌تر و بیشتر شده است بویژه در حوزه پهپادی.

وی تصریح کرد: نظام سلطه تمایل ندارد کشورهایی مثل ما مستقل باشند و پیشرفت کنند و با انواع ترفندها سعی می کنند ما را به خود وابسته نگهدارند از جمله بیش از چهاردهه است که تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی را علیه ملت ایران اعمال کرده‌اند اما این تحریم‌ها که می‌توانست برای هر کشوری تهدیدی جدی و نابودکننده داشته باشد، برای ما به فرصت شکوفایی تبدیل شد و در حوزه‌های مختلف جنگ‌های نوپدید و عرصه‌های نوظهور و شالوده شکن از جمله هوافضا و پهپاد ما به توانمندی‌های بسیار خوبی دست یافتیم به-طوری که در همین هفته گذشته ارتش جمهوری اسلامی ایران بزرگ‌ترین رزمایش پهپادی خود را با اقتدار در پهنه گسترده کشورمان و آب‌های نیلگون خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند برگزار کرد.

ژنرال ظهیر احمد بابر سدهو، فرمانده نیروی هوایی ارتش پاکستان نیز در این دیدار ضمن تشکر از میزبانی شایسته ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: همانگونه که فرمودید احساسی که بین دو ملت ایران و پاکستان وجود دارد، احساس برادرانه است و ریشه در تاریخ دارد. ممکن است که دولت مردان و سیاست مداران به دلیل شرایط سیاسی و ژئوپلتیکی اتخاذ تصمیم‌های متفاوتی را داشته باشند اما آنچه مهم است این‌ که مردمان دو کشور حس خیلی نزدیکی به یکدیگر دارند. ما در شرایط فعلی که شاهد نبردهای پیچیده و نوپدید هستیم نیاز داریم که نیروهای مسلح دو کشور بویژه نیروی هوایی ارتش ایران و پاکستان به هم نزدیکتر شوند و ما این آمادگی را داریم که در حوزه تبادل دانشجوی نظامی و در سایر حوزه‌های علمی و فناوری سطح تبادلات را ارتقاء دهیم.

وی تصریح کرد: همانگونه که اشاره فرمودید، جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر در حوزه هوافضا، بومی سازی هواپیماها و بویژه حوزه پهپادی پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته و ما تمایل داریم در این حوزه با نیروهای مسلح ایران تبادل، همکاری و هم افزایی داشته باشیم و از شما یاد بگیریم.

در ادامه کِرِست یادبود این دیدار بین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده نیروی هوایی ارتش پاکستان تبادل شد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف