امیر صباحی‌فرد: در زمینه تجهیزات پدافندی به هیچ کشوری وابستگی نداریم

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، وابستگان نظامی خارجی مقیم تهران صبح امروز جمعه 11 شهریور 1401 با امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در مراسمی دیپلماتیک و رسمی، دیدار کردند.

این دیدار برای اولین بار به منظور چهاردهمین سال تشکیل نیروی پدافند هوایی ارتش در راستای تعامل سازنده نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با کشورهای دوست و هم‌پیمان انجام می‌شود.

این 37 وابسته نظامی خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران از 3 قاره آمریکا، اروپا و آسیا و از کشورهای ارمنستان، برزیل، ایتالیا، آذربایجان، اندونزی، ژاپن، یونان، آلمان، اتریش، لهستان، بلغارستان، عمان، سوریه، چین، تاجیکستان، قزاقستان، هند، اوکراین، اسلواکی، ترکمنستان، ترکیه، روسیه، کره‌شمالی، لهستان، صربستان، کره جنوبی، جمهوری چک، پاکستان و کره جنوبی بودند.

در این دیدار رسمی علاوه بر وابستگان نظامی کشورهای دوست و هم‌پیمان با جمهوری اسلامی ایران فرماندهان، معاونان و مدیران ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر نیروهای مسلح حضور داشتند و از نمایشگاه دستاوردهای اخیر نیروی پدافند هوایی که کاملا بومی و متناسب با فناوری روز دنیا می باشند بازدید بعمل آمد.

 

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در جمع وابستگان نظامی خارجی مقیم تهران گفت: جمهوری اسلامی ایران به دنبال صلح و دوستی پایدار در منطقه و جهان است و پدافند هوایی ارتش همواره در راستای مقابله با انواع تهدیدات در زمینه ی علوم پدافندی لحظه به لحظه در حال رشد و نقش آفرینی است.

امیر صباحی‌فرد ضمن تبریک روز نیروی پدافند هوایی ارتش، تعامل سازنده، اثرگذار، مثمر ثمر و همچنین تبادل دانش با کشورهای دوست و همپیمان را در تمامی سطوح امری لازم و ضروری دانست و گفت: امروز نیروی پدافند هوایی ارتش با تکیه بر دانش بومی، خلاقیت، نوآوری، تعهد و نیروی انسانی با ذکاوت و هوشیار توانسته است با عبور از تمامی تحریم‌ها و محدودیت‌ها به قدرتی مثال زدنی در سطح منطقه تبدیل شود.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران به دنبال صلح و دوستی پایدار در منطقه و جهان است و پدافند هوایی ارتش همواره در راستای مقابله با انواع تهدیدات در زمینه ی علوم پدافندی لحظه به لحظه در حال رشد و نقش آفرینی است.

وی  خطاب به وابستگان نظامی و دفاعی خارجی مقیم تهران با اشاره به برگزاری و بازدید از نمایشگاه توانمندی نیروی پدافند هوایی در زمینه علوم پدافندی، اعم از راداری، موشکی، جنگالی، سایبر و… در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)، اظهار داشت: شما تنها گوشه‌ای از اقتدار و صلابت نیروی پدافند هوایی را در دفاع از گوشه گوشه ایران اسلامی مشاهده کردید که ماحصل انسجام، یکپارچگی و هم افزایی نیروهای مسلح ایران در کنار نبوغ، خلاقیت و وطن پرستی جوانان این مرز و بوم است.

صباحی‌فرد با برشمردن برخی از دستاوردهای نوین نیروی پدافند در زمینه سامانه‌های راداری و موشکی، تاکید کرد: پدافند هوایی ارتش با در اختیار داشتن به‌روزترین تجهیزات که در لبه فناوری روز دنیا است، هزاران کیلومتر فراتر از مرزها را رصد می‌کند و در صورت ورود بدون مجوز هرگونه پرنده‌ای اقدامی قاطع و پشیمان کننده انجام می‌دهد.

سرتیپ صباحی فرد خاطرنشان کرد: در زمینه ی تجهیزات پدافندی به هیچ کشوری وابستگی نداریم و به درجه‌ای از رشد و بالندگی رسیده‌ایم که در جهت تبادل دانش، تعامل و صلح و دوستی پایدار تجهیزات هم صادر می‌کنیم.

انتهای پیام/