امیرصباحی‌فرد: در زمینه تجهیزات پدافندی به هیچ کشوری وابستگی نداریم

وی افزود: پدافند هوایی ارتش به دنبال صلح و دوستی پایدار در منطقه و جهان است و همواره در راستای مقابله با انواع تهدیدات در زمینه علوم پدافندی لحظه به لحطه در حال رشد و نقش آفرینی است.

وی خطاب به وابستگان نظامی و دفاعی خارجی مقیم تهران با اشاره به برگزاری و بازدید از نمایشگاه توانمندی نیروی پدافند هوایی در زمینه علوم پدافندی، اعم از راداری، موشکی، جنگالی، سایبر و ….در دانشگاه پدافند هوایی خاتم الاتبیا(ص)، اظهار داشت: شما تنها گوشه ای از اقتدار و صلابت نیروی پدافند هوایی را در دفاع از گوشه گوشه ایران اسلامی مشاهده کردید که ماحصل انسجام، یکپارچگی و هم افزایی نیروهای مسلح ایران در کنار نبوغ، خلاقیت و وطن پرستی جوانان این مرز و بوم است.

وی با برشمردن برخی از دستاوردهای نوین نیروی پدافند در زمینه سامانه های راداری و موشکی، تاکید کرد: پدافند هوایی ارتش با در اختیار داشتن به روزترین تجهیزات که در لبه فنآوری روز دنیا است هزاران کیلومتر فراتر از مرزها را رصد می کند و در صورت ورود بدون مجوز هرگونه پرنده ای اقدامی قاطع و پشیمان کننده انجام می دهد.

صباحی فرد، خاطرنشان کرد: در زمینه تجهیزات پدافندی به هیچ کشوری وابستگی نداریم و به درجه ای از رشد و بالندگی رسیده ایم که در جهت تبادل دانش، تعامل و صلح و دوستی پایدار تجهیزات هم صادر می کنیم.