امید و اعتماد از مسایل اصلی در جامعه دانشگاهی است


امید و اعتماد از مسایل اصلی در جامعه دانشگاهی است

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: در حال حاضر امید و اعتماد از مسایل اصلی در جامعه دانشگاهی است، چراکه دشمن ایمان، امید و اعتماد دانشجویان را نشانه گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سخنانی عنوان کرد: در حال حاضر امید و اعتماد از مسایل اصلی در جامعه دانشگاهی است، چراکه دشمن ایمان، امید و اعتماد دانشجویان را نشانه گرفته است.

کلانتری این سخنان را در دوره دانش‌افزایی و توانمندسازی اساتید بسیجی کشور در مشهد اظهار داشت و در ادامه گفت: در حوزه سبک زندگی دانشجویان تاکنون اقدام خاصی صورت نگرفته و جریان سبک زندگی از مدار خود خارج شده است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: هزار و ١٠٠ صفحه اینستاگرامی شناسایی شده که به صورت مستقیم و غیرمستقیم برای ترویج سبک زندگی دانشجویی فعالیت می کنند که این سبک هیچ سازگاری با دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت علوم ندارد و باید با هوشیاری اینگونه فعالیتها را خنثی کرد.

وی متذکر شد: اگر شیوه و سبک زندگی تغییر کند، نظام معرفتی دگرگون می شود و تحقق تمدن نوین اسلامی هدف نهایی انقلاب جمهوری اسلامی ایران است و دانشگاه در مسیر تمدن‌سازی نقش مهمی دارد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: مقام معظم رهبری در دیدار با اقشار دانشگاهی بر شناسایی وضعیت موجود و جهت‌گیری برای تحقق تمدن نوین اسلامی تاکید کردند که بسیج در این راستا نقش مهمی می تواند ایفا کند.

کلانتری در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد و افزود: بحث فرهنگی در دانشگاه ها نباید در حاشیه باشد و خروجی دانشگاه اسلامی باید افرادی نظیر شهید چمران باشند.