امضای تفاهمنامه همکاری مشترک ایران و بلاروس در 13 بند

به گزارش گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، مهرداد بذرپاش و واسیلی گراسیموف ضمن دیدار و گفت‌وگو با یکدیگر، تفاهمنامه همکاری مشترک امضا کردند. این دیدار و امضای تفاهم‌نامه در حاشیه‌ نهمین مجمع سازمان اکوسای انجام شد.

در این دیدار، مهرداد بذرپاش با تاکید بر لزوم شناسایی ظرفیت‌های دو کشور، تاکید کرد: دیوان محاسبات ایران و بلاروس با همکاری مشترک بیشتری، می‌توانند به دولت‌ها برای افزایش تعامل اقتصادی کمک برسانند.

رئیس کل دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران با اشاره دیدارهای اخیر مقامات دو کشور، این موضوع را نشانه‌ فراهم شدن فرصت برای افزایش سطح ارتباطات دانست.

وی گفت: تحریم‌های ظالمانه ملت‌ها را رنج می‌دهد و ایران و بلاروس می‌توانند با انسجام بهتر، خنثی‌سازی تحریم‌ها را در دستور کار مشترک خود قرار دهند.

وی تاکید کرد: یکی از راه‌های خنثی‌سازی تحریم‌ها، اتحاد تحریم‌شدگان علیه کشور ظالم و تحریم‌کننده است.

بذرپاش امضای تفاهمنامه با بلاروس نخستین اقدام نهادهای نظارتی مالی ارزیابی کرد که می‌تواند پایه‌گذار یک شروع خوب برای آینده باشد.

رئیس دیوان محاسبات بلاروس نیز در این دیدار، ضمن تبریک ریاست دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران بر سازمان اکوسای، به انتقاد از تحریم‌های ظالمانه علیه دو کشور پرداخت.
واسیلی گراسیموف در عین حال تاکید کرد ایران و بلاروس دوست روزهای سختِ یکدیگر هستند.

بر اساس این گزارش، تفاهمنامه همکاری مشترک ایران و بلاروس طی 13 بند و برای مدت پنج سال به امضای روسای دیوان محاسبات دو کشور رسید.

*دیدار بذرپاش با رئیس دیوان محاسبات فلسطین

همچنین مهرداد بذرپاش در حاشیه نهمین مجمع سازمان اکوسای پذیرای “عیاد تیم” رئیس دیوان محاسبات فلسطین بود.

رئیس دیوان محاسبات کشورمان در این دیدار با یادآوری جمله‌ی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، تاکید کرد: فلسطین همچنان پاره قلب اسلام است و هر انسان آزاده‌ای مکلف است برای آزادی ملت فلسطین از چنگال اشغالگران، هر چه در توان دارد، پای کار بیاورد.

رئیس کل دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران حمایت از مظلومان و مبارزه با ظالمان را سیاست قطعی کشورمان دانست.

رئیس دیوان محاسبات فلسطین نیز ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به واسطه‌ی حمایت همیشگی از کشورش، به بیان برخی مشکلات و محدودیت‌های ناشی از اشغالگری رژیم صهیونیستی پرداخت.

“عیاد تیم” در پایان، انتخاب مهرداد بذرپاش به عنوان رئیس سازمان اکوسای را به وی تبریک گفت.

انتهای‌ پیام/