امسال بیش از ۵ هزار پروانه برای رانندگان درون شهری مشهد صادر شد


امسال بیش از ۵ هزار پروانه برای رانندگان درون شهری مشهد صادر شد

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری مشهد بیان کرد: همچنین تاکنون ۶ هزار و ۷۷۱ مورد پروانه فعالیت به خودرو‌های باری درون شهری اختصاص یافته که سه هزار و ۱۰۷ مورد آن برای اولین بار صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جعفر شمس مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درون شهری شهرداری مشهد در خبری اعلام کرد: فعالیت بدون مجوز خودرو‌های باری درون شهری بیشترین تخلف صورت گرفته در این حوزه است.

شمس در ادامه این خبر تصریح کرد: طبق قانون، فعالیت در زمینه حمل‌ونقل بار درون شهری همچون هر کسب و کار دیگری نیازمند داشتن مجوز‌ها و پروانه‌های لازم است که این اقدام با هدف ساماندهی بهتر و نظارت بیشتر فعالیت‌های این حوزه انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری مشهد همچنین اضافه کرد: صدور پروانه فعالیت و اشتغال برای خودرو‌های حمل‌ونقل باری درون شهری و نظارت در این حوزه در حیطه وظایف این سازمان است

وی در ادامه با اشاره به تعداد پروانه های صادر شده: برهمین اساس از ابتدای سال تاکنون پنج هزار و ۱۳۴ پروانه اشتغال برای رانندگان ناوگان باری درون شهری صادر شده که دو هزار و ۳۲۸ مورد آن جدید بوده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار درون شهری شهرداری تاکید کرد: همچنین ۶ هزار و ۷۷۱ مورد پروانه فعالیت به خودرو‌های باری درون شهری اختصاص یافته که سه هزار و ۱۰۷ مورد آن برای اولین بار صادر شده که این اعداد نسبت به ایام مشابه سال گذشته ۱۷ درصد افزایش داشته است.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: توقف خودرو‌های باری در حاشیه معابر شهری و توقف خودرو‌های شخصی در ایستگاه‌های تخلیه بار از جمله تخلفات رایج حوزه حمل و نقل بار درون شهری است.

شمس در خاتمه این اطلاع رسانی خاطرنشان شد: باتوجه به اهمیت موضوع گشت‌های نظارت و بازرسی سازمان با همکاری پلیس راهور بصورت شبانه روزی درحال فعالیت هستند تا شاهد تخلفات کمتری در این حوزه باشیم.