امروز با حضور ویدیویی رییس جمهور و وزیر بهداشت؛ مرکز بهداشتی درمانی و فوریت‌های پزشکی شهید سلیمانی شلمچه به بهره برداری رسید

به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، امروز شنبه پنجم شهریور ماه مرکز بهداشتی، درمانی و فوریت های پزشکی شهید حاج قاسم سلیمانی شلمچه در قالب بهره‌برداری همزمان از پروژه‌های حوزه سلامت هفته دولت با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهور و وزیر بهداشت به بهره برداری رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان در این مراسم با اشاره با اینکه مرکز شهید سلیمانی با مشارکت وزارت بهداشت و سازمان منطقه آزاد اروند احداث شده، اظهار کرد: مرکز یاد شده با مبلغ تمام‌ شده ۳۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسمی رسید.

سید محمد محمدی با بیان اینکه مرکز شهید سلیمانی شلمچه همزمان خدمات غربالگری بهداشت، خدمات درمانی و فوریت‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی را ارایه خواهد داد، افزود: 24 تخت بستری در این مرکز تعیبه شده و مجموعه یاد شده از بخش‌هایی همچون اتاق پزشک، بخش بستری زنان و مردان، اتاق عمل، رادیولوژی، آزمایشگاه، اتاق احیاء(CPR) داروخانه، واحد، بهداشت(نمونه‌گیری)، واحد مامایی و واحد تریاژ نیز بهره خواهد برد.

او گفت: به برکت روزهای باقیمانده به اربعین حسینی این مرکز افتتاح شد و امیدواریم که بتوانیم خادمان خوبی برای زوار این روزها باشیم.

مقام عالی بهداشت و درمان جنوب غرب خوزستان با اشاره به این موضوع که این مرکز با تلاش و پیگیری دانشگاه علوم پزشکی آبادان تجهیز شده، بیان کرد: در این مجموعه اگر بیماری نیاز به بستری موقت داشته باشد از ایشان پذیرایی خواهیم کرد و در صورت نیاز به انتقال نیز، نیروهای فوریت‌های پزشکی این آمادگی را دارند که بیماران را به بیمارستان‌های ولیعصر(عج) خرمشهر و آیت‎‌اله طالقانی آبادان منتقل کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آبادان در پایان اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، نیروهای درمانی از روز دوازدهم شهریور در مرز شلمچه مستقر خواهند شد اما اگر شاهد افزایش جمعیت طی روزها آتی شدیم، آماده هستیم که زودتر نیز خدمات‌رسانی را آغاز کنیم.

این مرکز با سه هزار متر زیربنا و پنج هزار و ۴۰۰ متر محوطه با حضور مسوولان محلی به بهره‌برداری رسید./انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف