اما و اگرهای تفکیک راه از وزارت راه و شهرسازی

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، طرح «انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل وزارت حمل‌ونقل و وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین» که چندی پیش در مجلس مطرح و کلیات آن رد شد، بار دیگر مسئله ادغام ناموفق وزارتخانه‌های «راه و ترابری» و «مسکن و شهرسازی» در سال ۱۳۹۰ را مطرح ساخت.

مدعای اصلی امضاءکنندگان و مدافعان طرح این بود که مشکلات صنعت حمل‌ونقل و نابسامانی‌های بخش مسکن و شهرسازی ناشی از بزرگی و عدم یکپارچگی وزارت راه و شهرسازی است.

مخالفان طرح هم بر هزینه‌های تفکیک و نامناسب بودن زمان پیشنهاد آن (با توجه به معرفی کابینه جدید) تأکید داشتند و مدعی بودند که یک مدیر توانمند خواهد توانست وزارتخانه را به‌خوبی اداره کند و برنامه‌ها را به نتیجه برساند.

این در حالی است که با یک نگاه به ساختار وزارت راه و شهرسازی می‌توان فهمید که عدم یکپارچگی آن صرفاً نتیجه ادغام دو بخش «حمل‌ونقل» و «شهرسازی» نیست و در مواردی، عدم یکپارچگی ناشی از تعریف نامناسب نقش و جایگاه سازمان‌های زیرمجموعه یا مرتبط با وزارتخانه است.

 

طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی تحویل هیات رئیسه شد

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از تحویل طرح تفکیک وزارت راه، شهرسازی به هیات رییسه مجلس خبر داد.
محمد رضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از آنجا که یک آشفتگی در وزارت راه، شهرسازی  وجود دارد مجلس طرح تفکیک وزارت راه و شهرسازی را تهیه کرد و امروز تحویل هیات رییسه شد.این طرح بعد از تعطیلات دو هفته آتی در صحن مجلس اعلام وصول خواهد شد.

 

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف