امام حسین (ع)درباره سلامت بدن چه گفته است؟

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، حسین کیوان ، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران درخصوص برگزاری همایش بین‌المللی امام حسین (ع) و سلامت عنوان کرد: واقعه عاشورا از مهم ترین وقایع تاریخ اسلام است و هر ساله مسلمانان دنیا از جمله ایرانیان، عزاداری‌های باشکوهی را برای یادآوری این قیام انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: همه این عزاداری‌ها و مراسمی که برپا می‌شود؛ از جمله راهپیمایی اربعین که تبدیل به یکی از بزرگترین راهپیمایی‌های جهان شده است، زمانی به ثواب کامل می‌رسد که شناخت درستی از علت و علل حادثه عاشورا و امام حسین (ع) ایجاد شود.

کیوان گفت: به دلیل اینکه برگزار کننده همایش بین‌المللی امام حسین (ع) و سلامت، دانشگاه علوم پزشکی ایران است، تصمیم گرفته شد تا موضوعات سلامت جسمی و روحی از بیانات امام حسین (ع) احصاء و مود بحث و بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به دعای عرفه، عنوان کرد: در فرازهای از دعای عرفه و در 1400 سال قبل امام حسین (ع) به نحوه عبور نور از چشم، امواج صوتی و برخورد آن با پرده گوش و همچنین پرده اطراف قلب صحبت کردند و بیان این مباحث در آن زمان یک اعجاز است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به قدمت تاریخ علم آناتومی مدرن که مربوط به 250 تا 300 سال است، گفت: همچنین امام حسین (ع) توصیه ‌ای مهمی درباره صحت و سلامت مطرح کردند، از جمله به سلامت جسم در طول مدت عمر پرداختند.

وی به توصیه‌های امام حسین (ع) در خصوص بهداشت روان پرداخت و افزود: اتفاقاتی که در طول حادثه عاشورا رخ داد می‌تواند در مباحث روانشناسی و درمان بیماران مورد استفاده قرار گیرد.

کیوان خاطرنشان کرد: بنابراین با این اهداف علمی، همایش بین‌المللی امام حسین (ع) و سلامت برای نخستین بار در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می‌شود و امیدواریم این همایش تبدیل به سنتی شود تا در سال‌های آینده در مورد توصیه‌های امام حسین (ع) و مطالبی که می‌توان از بیانات حضرت استفاده کرد استخراج لازم انجام شود و در سال‌های آینده نیز در خصوص بیانات دیگر ائمه معصومین که گنجینه‌های معنوی محسوب می‌شوند از توصیه‌های سلامت محور آنان بهره مندی علمی صورت پذیرد.

انتهای پیام/