المپیاد همبستگی دانشجویان کشورهای اسلامی برگزار می شود

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، هاشم داداش‌پور، رئیس سازمان امور دانشجویان، در آیین افتتاحیه نخستین المپیاد فرهنگی- ورزشی دانشجویان اظهار داشت: تلاش داریم با برگزاری این المپیاد عنصر وحدت در میان دانشجویان بین الملل‌ تقویت شود در واقع ورزش بهترین محمل و مجرا برای وحدت اذهان و در کنار هم قرار گرفتن ملت‌ها است.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رییس سازمان امور دانشجویان در این آیین گفت: از زمانی که مسئولیت گرفتیم سعی کردیم در کنار دانشجویان قرار بگیریم به همین منظور برنامه‌های متنوعی را تدارک دیدیم که از جمله آن‌ها المپیاد دانشجویان بین‌الملل است.

وی اظهار داشت: ما محدود به این حوزه نخواهیم بود و در تدارک این هستیم که بتوانیم در سال آینده المپیاد همبستگی دانشجویان کشورهای اسلامی را برگزار کنیم به نظر بنده این اتفاق مبارکی است تا این المپیاد به حوزه‌های دیگر تعمیم داده شود.

داداش پور افزود: هر فردی همواره با سه ورزش سر و کار دارد، اولین ورزشی که با آن روبه رو است مربوط به ورزش جسم می‌شود که بخشی از جوانان به آن می‌پردازند، این در حالی است که درصدی از جمعیت جوان ما با اینکه انرژی فراوانی دارند آن را در حوزه ورزش صرف نمی‌کنند. دومین ورزش، ورزش ذهن و سومین آن ورزش روح است که ما به هر سه ورزش نیازمندیم به طوری که این سه ورزش در در کنار هم و با ترکیب یکدیگر می‌توانند به انسان کمک کنند. ورزش جسم تن سالم، ورزش ذهن فکر پرنشاط و ورزش روح، روح بالامرتبه را برای وجود انسان به ارمغان می‌آورد.

رییس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: به‌طور طبیعی در دل هر فعالیتی که در حوزه دانشجویان برگزار می‌شود اهداف متفاوتی نهادینه شده است؛ اولین هدف ما در المپیاد فرهنگی – ورزشی دانشجویان بین‌الملل که انتظار داریم اتفاق بیفتد، شناخت دانشجویان بین‌الملل از یکدیگر است که هرچه بیشتر سبب افزایش تعامل بین آن‌ها می‌شود.

داداش‌پور افزود: نکته دومی که ما در این المپیاد به دنبال آن هستیم تقویت عنصر وحدت است. به نظر بنده جمع‌های این‌چنینی در سراسر کشور به وحدت جمعی کمک شایانی می‌کند در واقع ورزش بهترین محمل و مجرا برای وحدت اذهان و در کنار هم قرار گرفتن ملت‌ها است.

معاون وزیر علوم تصریح کرد: نکته سوم نیز این است که با در کنار هم قرار گرفتن دانشجویان از ملت‌هایی با فرهنگ‌های نزدیک و مشابه به هم، یک فضای جدید اسلامی در جهان اسلام ایجاد می‌شودکه نتیجه آن ایجاد وحدت و تعامل در میان دانشجویان است، نهایتا در این المپیادها خاطره‌های زیادی شکل می‌گیرد و روایت‌های دلنشینی ساخته می‌شود که همیشه در اذهان باقی می‌ماند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: برنامه‌ریزی کرده‌ایم در اختتامیه این المپیاد انتخابگر دومین میزبان این رویداد فرهنگی-ورزشی اعلام شود تا با در اختیار داشتن زمان بیشتر این المپیاد باشکوه تر برگزار شود.

انتهای پیام/