اقدام جدی برای برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی در مازندران انجام شود


اقدام جدی برای برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی در مازندران انجام شود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با «علیرضا مطلبی» هنرمند ساروی و استاد ممتاز خوشنویسی بر ضرورت توجه بیشتر به این هنر تأکید کرد و به درخواست این هنرمند، خواستار بررسی امکان برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی در مازندران شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که در حاشیه سفر به مازندران به اتفاق استاندار مازندران به منزل «علیرضا مُطَلبی» استاد ممتاز جوان خوشنویسی رفته بود، ضمن تقدیر از هنرمند جوان مازندرانی دستور داد که برای تدارک دیدن برگزاری جشنواره ملی خوشنویسی در مازندران اقدام شود.

علیرضا مُطَلبی نیز در این بازدید خواستار احیای اردوهای فرهنگی و هنری و جشنواره دانش‌آموزی و جشنواره جوان در کشور شد و ادامه داد: من در این جشنواره‌ها تجارب زیادی کسب کردم و معتقدم با احیای این رویدادها برای سنین پایه استعدادهای بیشتری کشف می‌شود و پرورش خواهد یافت.

هنرمند ساروی و استاد ممتاز خوشنویسی افزود: درخواست من این است که مقدمات برپایی جشنواره‌ای ملی برای هنر خوشنویسی در مازندران که سرشار از استعدادهای این هنر است و اساتید زیادی دارد، فراهم شود و سالانه شاهد برپایی جشنواره ملی خوشنویسی در این استان باشیم.