اقدامات نوآوارانه ستاد اربعین شهرداری تهران قابل تقدیر است

به گزارش گروه شهری خبرگزاری فارس، پرویز سروری نایب رئیس شورای شهر تهران درباره تمهیدات ستاد اربعین شهرداری اظهارداشت: بعد از دریافت گزارشات مربوط به فعالیت‌های ستاد اربعین در حوزه های فنی و لوجستیکی همچنین نرم افزاری و فرهنگی به برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم اربعین امسال بسیار خوشبین هستم و  گزارش همکاران ما در شهرداری و مجموعه ستاد بسیار امیدوار کننده بود و همه ما در تلاش هستیم راهپیمایی امسال یک راهپیمایی باشکوه و تمدن ساز باشد و  اقدامات نوآورانه و جدید ستاد اربعین به ویژه در حوزه فرهنگی قابل تقدیر است.

سروری افزود: در رابطه با برگزاری مراسم اربعین حسینی با وجود  فراگیرشدن ویروس کرونا در سال های اخیر و وجود محدودیت ها و محرومیت ها در سال های گذشته، امسال شرایط برای حضور همه‌ دلدادگان حسینی فراهم است‌ و پیش بینی می‌کنیم که امسال یک جنبش بسیار عظیم را شاهد باشیم و البته این رویداد با چالش هایی رو به رو خواهد بود که باید از قبل برای آن برنامه ریزی های لازم را انجام داد.

وی اظهار داشت:  موضوع مهم امسال میزان گرما در روزهای پیش رو است و به شکلی که پیش بینی شده است که زائرین در شب به راهپیمایی خواهند پرداخت و روز را به استراحت سپری می‌کنند، در این صورت برپاکردن چادر برای زوار در آن فضای گرم با مشکلاتی مواجه است.

سروری افزود: ایجاد فضای مناسب و سرمایش مطلوب بسیار موضوع مهم و حیاتی است که باید در این  زمینه تمامی پیش بینی ها با دقت دنبال شود تا از مشکلات احتمالی ناشی از گرمازدگی جلوگیری شود.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: همکاران ما در شهرداری تهران با تمام نیرو و توان آماده هستند تا با استفاده از تمام ظرفیت های مردمی و یاری یکدیگر بتوانیم از این موضوعات گذر کنیم و ما در همه مرزهای کشور و همچنین در شهرهای کشور عراق حضور جدی و فعالی خواهیم داشت  هرچند که این حضور در مقابل عشق و شور زائران واقعا قطره‌ای در مقابل دریاست.

سروری افزود: خوشبختانه یک هم افزایی خوبی با محوریت شهرداری تهران در بین کلانشهرها شکل گرفته است و شاهد حضور مجموعه‌ پاکبان های کلانشهرها در مناطق مرزی و ستادهای چهار شهر سامرا، کربلا، نجف و کاظمین هستیم.

انتهای پیام/