افشای جزییات برنامه مشترک آمریکا و اسرائیل علیه رفع تحریم‌های ایران

رسانه‌های رژیم موقت صهیونیستی اعلام کردند  که  رئیس موساد قرار است فردا دوشنبه برای رایزنی‌های امنیتی  درباره مذاکرات رفع تحریم‌های ایران عازم آمریکا شود.

روزنامه «یدیعوت ‌آحارانوت» عصر یکشنبه در این زمینه نوشت که «دیوید بارنیا» مدیر موساد روز دوشنبه برای دیدار با مقامات دولتی، امنیتی و اطلاعاتی ایالات متحده به عازم واشنگتن  خواهد شد.

دفتر نخست وزیری رژیم موقت صهیونیستی اعلام کرده که این سفر بر تشدید همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی با آمریکایی‌ها بر سر توافق هسته‌ای ایران متمرکز خواهد بود.

«یائیر لاپید» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه اعلام کرد تلاش تل‌آویو برای جلوگیری از توافق هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهان ادامه دارد.

لاپید در توییتی نوشت: «با وجود  ساز و کارهای  انتخاباتی و تعطیلات تابستانی، دولت در حال کار است. با همراهی “بنی گانتز” و “نفتالی بنت” در حال اجرای  ساز و کار  فشرده با هدف جلوگیری از امضای توافق هسته‌ای خطرناک بین ایران و قدرت‌های جهان هستیم.»

این گزارش حاکیست، پنجشنبه گذشته رسانه‌های عبری گزارش دادند که لاپید با «دیوید بارنیا» رئیس سازمان جاسوسی موساد جلسه‌ای کاری برگزار کرده تا وی را برای سفر هفته آینده‌اش  (فردا دوشنبه) به ایالات متحده و دیدارهای با مقامات ارشد در واشنگتن آماده کند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری، بخش مهمی از سخنان خود را معطوف به مخالفت با توافق هسته‌ای ایران کرد و گفت: «با تمام توانمان، علیه توافق خواهیم جنگید، بدون اینکه به روابط راهبردی به ایالات متحده آسیبی بزند. اسرائیل از بیش از یک سال پیش وارد نبرد دیپلماتیک چندجانبه برای ممانعت از امضای دوباره توافق هسته‌ای با ایران شده است.»

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته ای این کشور متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است.