افشاریان: شک نکنید فوتبال ما با VAR هم مشکل خواهد داشت/ تاج دوست ندارد گذشته را شخم بزنیم

خداداد افشاریان پس از جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال اظهار داشت: اعضای هیئت رئیسه و در رأس آنها، مهدی تاج خیلی دوست دارند که کسی گذشته را شخم نزند و جلو را نگاه کنیم. با توجه به پختگی که تاج داشت، من حس مثبتی در جلسه دیدم،  از کامرانی‌فر و ماجدی تقدیر شد، با توجه به اینکه بازی‌های تیم ملی نزدیک است و رونمایی از کاپ جام جهانی در ایران را پیش رو داریم،  صحبت‌هایی درباره بانوان شد و قرار شد که دست در دست هم بگذاریم و خوب جلو برویم.

وی ادامه داد: در واقع باید بگویم که یعنی به جایی رسیدیم که نمی‌شود روی مسئله اضافه‌ای وقت بگذاریم و برداشت ما از جلسه امروز این بود که جز همدلی و یکپارچگی چیزی نمی‌تواند به فوتبال ما کمک کند. به نظر من در آینده با این رفتاری که امروز اتفاق افتاد و صحبت‌هایی که شد همه در بخش‌های مختلف در کار خود با قدرت جلو می‌روند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال که «در جلسه امروز درباره VAR صحبت شد؟»، گفت: نه، در جلسه امروز اصلاً چنین اتفاقی نیفتاد و با توجه اینکه جلسه رسمی داریم در هفته آینده احتمالاً در این مورد هم صحبت خواهد شد. با توجه به اینکه هفت روز قبل باید اعلام کنند، در کارتابل اداری انجام شود.

افشاریان در واکنش به این موضوع که ماجدی صحبت از آموزش داوران VAR کرده است، آیا شرکت ما مشخص شده است تا آموزش‌های داوران آغاز شود، گفت: بله شرکت ما مشخص شده و فکر می‌کنم شرکت ABS است. در تعطیلی لیگ با توجه به اینکه آموزش داوران زمان زیادی دارد، در فیفادی کارشان را انجام دهیم.

وی در واکنش به اینکه گفته از عملکرد کمک داوران ناراحت است، خاطرنشان کرد: به هر حال دوست داریم که بچه‌های ما کمتر اشتباه کنند و در چند هفته اول بیشتر کمک‌داوران اشتباه کردند.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در واکنش به اتفاقات و اشتباهات داوری بازی پیکان و نساجی گفت: وقتی صحنه آهسته را می‌بینیم آن چیزی نیست که داور در زمین می‌بیند. به هر صورت جایی که عرق پیشانی بازیکنان معلوم است جایی برای اشتباه داوران نیست. من با اشتباه کار ندارم، به رفتاری که در جریان بازی باعث شود تا 10 دقیقه وقفه پیش بیاید، باعث نگرانی من است، وگرنه اشتباه پیش می‌آید و برای همه داوران بزرگ اتفاق می‌افتد. به هر صورت زندگی ادامه دارد.

افشاریان درباره این موضوع که با آمدن VAR همه مشکلات حل می‌شود، تصریح کرد: من با صحبت شما موافق نیستم، حلقه گمشده ما VAR است، ولی مدینه فاضله VAR نیست. شک نکنید که ما با VAR  هم مشکل خواهیم داشت.