افزایش 20 درصدی شرکت‌کنندگان مسابقات قرآنی


افزایش 20 درصدی شرکت‌کنندگان مسابقات قرآنی

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: مرحله استانی چهل و پنجمین مسابقات قرآن کریم در اصفهان صبح امروز آغاز و امسال 20 درصد شرکت‌کنندگان افزایش داشته یافته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حمید بخشی اظهار داشت: تعداد کل ثبت نام کنندگان در مرحله شهرستانی حدود 3 هزار و 377 نفر بود که 2 هزار و 377 نفر خواهران و هزار و 5 نفر برادران در مسابقات شهرستانی شرکت داشتند.

وی افزود: تعداد راه یافتگان به مرحله استانی 536 نفر است که در رشته‌های حفظ کل، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء و حفظ 5 جزء، قرائت، ترتیل و  قرائت تحقیق، اذان، دعاخوانی و تواشیح به رقابت می‌پردازند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه مرحله استانی چهل و پنجمین مسابقات قرآن کریم صبح امروز آغاز به کار کرده است، گفت: مراسم اختتامیه نیز بعد از نماز مغرب و عشا با حضور مسئولان استانی برگزار می شود.

وی خاطر نشان کرد: این مسابقات در دو بخش آوایی و معارفی برگزار می‌شود که 26 و 27 مرداد ماه رشته‌های معارفی شامل تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه صحیفه سجادیه و نهج البلاغه به صورت همزمان و آنلاین در سراسر کشور انجام شد.

بخشی ادامه داد: رشته‌های اذان برادران، دعاخوانی و تواشیح خواهران و برادران ضبط و برای داوری به سازمان ارسال می‌شود و تعداد شرکت کنندگان نسبت به سال گذشته حدود 20 درصد افزایش داشته است.

وی یکی از راه‌های جذب مخاطب به فضای مسابقات قرآنی را ارتباط با نهادها و موسسات قرآنی دانست و افزود: برنامه‌ها و جلسات متعددی را با تشکل‌ها و نهادهای قرآنی برای تعامل و ثبت نام بیشتر برقرار شده است.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به تاکید نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف مبنی بر برگزاری فعالیت‌های قرآنی در امامزادگان و ترویج فرهنگ قرآنی، گفت: این موضوع دلیلی بر برگزاری این دوره از مسابقات قرآن کریم در امامزاده سید محمد خمینی‌شهر اصفهان است.