افزایش 13 درصدی گزارش تجاوز جنسی در ارتش ایالات متحده

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز پایش ستاد حقوق بشر به نقل از سی‌بی‌اس نیوز  آمریکا، گزارش‌های تجاوز جنسی در ارتش ایالات متحده در سال گذشته میلادی، 13 درصد افزایش یافته است. این گزارش افشاء می کند نزدیک به 36000 نفر از نیروهای نظامی در یک نظرسنجی محرمانه گفتند که آنها تماس جنسی ناخواسته ای را تجربه کرده اند، این آمار افزایش چشمگیری نسبت به حدود 20000 نفری که در یک نظرسنجی مشابه در سال 2018 شرکت کردند، داشته است.

به گفته این شبکه خبری آمریکایی، این بزرگترین افزایش تجاوزات جنسی ارتکاب یافته در ارتش آمریکا از سال 2013 است؛ به نحوی که اکنون رشد 51 درصدی را نشان می دهد. افزایش گزارش‌های نیروی دریایی حدود 9 درصد، نیروی هوایی کمی بیش از 2 درصد و تفنگداران دریایی کمتر از 2 درصد بود. سربازان داوطلب ورود به ارتش 26 درصد تجاوزات جنسی را به خود اختصاص داده اند.

تجاوزات جنسی در ارتش آمریکا از سال 2006 تقریباً هر سال افزایش یافته است. نظرسنجی سال 2018 نشان داد که بیش از 20هزار نفر از نیروهای نظامی گفتند که نوعی تجاوز جنسی را تجربه کرده‌اند، اما تنها یک سوم آنها گزارش رسمی ارائه کردند.

گزارشی که بناست طی روزهای آتی منتشر شود تخمین می‌زند که بر اساس بررسی محرمانه، حدود 35800 نیروی نظامی در سال گذشته نوعی تجاوز جنسی را تجربه کرده‌اند. این بدان معناست که از هر 5 سرباز فقط یک نفر حادثه ای را گزارش کرده است که در سال گذشته اتفاق افتاده است. مدافعان حقوق قربانیان مدعی هستند که قربانیان تجاوز جنسی به نظام رسیدگی شکایات ارتش اعتماد ندارند و اغلب حاضر نیستند با شکایت، شغل و ارتباطات شغلی خود را از دست بدهند یا حتی اخراج شوند.

انتهای پیام/