افزایش قیمتی بابت بلیت قطار اربعین نداریم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری برنا، شهریار افندی‌زاده معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی با اشاره به پیش‌بینی ۵ میلیون مسافر زائر عتبات در ایام اربعین اظهار کرد: در مجموع ۳۵۰ هزار مسافر از طریق ناوگان هوایی و ریلی و ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار نفر نیز از طریق ناوگان جاده‌ای جابجا خواهند شد.

 وی افزود: در حمل و نقل جاده‌ای برای پانزدهم تا سی‌ام مسیر یک سر خالی را خواهیم داشت، به همین منظور در سال ۹۸ افزایش ۱۰۰ درصدی برای قیمت بلیت در نظر گرفته شد اما برای امسال این عدد به ۷۵ درصد رسیده است.

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی گفت: در مورد بلیت‌های قطار نیز هیچ افزایشی در نظر گرفته نشده است.

افندی‌زاده خاطر نشان کرد: به دستور وزیر، سقف قیمت یلیت سفرهای هوایی از تهران به نجف و برگشت آن ۶ میلیون تومان پیش‌بینی شده که با توجه به بعد مسافت، این رقم کم یا زیاد می‌شود.

وی افزود: در ایام اربعین امسال از ۱۷ فرودگاه، پرواز به سمت نجف خواهیم داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تلاش کردیم در تمام محورهای مواصلاتی و پایانه‌های مرزی امکانات و تسهیلات مناسبی فراهم شود،‌ گفت: سازمان راهداری بیش از هزار میلیارد تومان برای ایمن‌سازی مسیر و تجهیز پایانه‌ها در نظر گرفته است تا شرایط جاده‌ها برای جابجایی مسافران اربعین بهبود یابد.

افندی‌زاده ادامه داد: در حوزه ریلی از تهران به اهواز و خرمشهر و از تهران به کرمانشاه سیر قطار خواهیم داشت و ظرفیت‌ها در این حوزه دو برابر شده است.

وی خاطر نشان کرد: بین خرمشهر و شلمچه نیز ریل‌باس ۲۴ ساعته به صورت رایگان در نظر گرفته شده است.

معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی مدیریت تقاضا در این ایام را به صورت زمانی بسیار مهم دانست و گفت: مرزهای شلمچه، چذابه، مهران،‌ تمرچین و با شماق برای عبور و مرور زائران آماده است و درخواست ما این است که جابجایی مسافران از پایانه‌های مختلف انجام شود تا توزیع مناسبی برای زائران از پایانه ها انجام شود.

افندی‌زاده در پایان از زائران درخواست کرد بلافاصله پس از رسیدن به کربلا، بازگشت خود را به سمت کشور آغاز کنند تا از بروز مشکلات اسکان و … با توجه به گرمای شدید هوا کاسته شود.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف