افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح چه زمانی تصویب می شود؟

ابراهیم عزیزی نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح، اظهار داشت: یکی از ارکان مهم کشور نیروهای مسلح است که باید توجه بیش از اندازه به این رکن مهم چه از لحاظ معیشتی و چه از همه لحاظ در کشور شود، اما متاسفانه در این سالیان گذشته آنچان توجه به این قشر از جامعه نشده است.

وی با بیان اینکه طبق قانون می‌بایست حقوق و مزایای کارکنان نیروهای مسلح افزایش پیدا می‌کرد، افزود: ستاد کل نیروهای مسلح در این مدت اقدامات خوبی انجام داده است اما این موضوع نیازمند حمایت همه جانبه دولت است و انتظار داریم دولت در برنامه هفتم و لایحه بودجه ۱۴۰۲ به این قشر توجه بیشتری داشته باشد.

افزایش حقوق  کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح چه زمانی تصویب می شود؟

بیشتر بخوانید :

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در کمیسیون امنیت ملی پیشنهاداتی را در جهت تقویت بنیه مالی و حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح به دولت و ستاد کل ارائه شده است که این پیشنهادات قطعا در برنامه توسعه هفتم و بودجه ۱۴۰۲ آورده خواهد شد.

عزیزی تصریح کرد: مهمترین قشری که نباید فراموش شوند بازنشستگان نیروهای مسلح هستند و این انتظار وجود داشت که دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۱ نگاه ویژه ای را به این قشر از جامعه می داشت و مجلس این اصرار را دارد در بودجه ۱۴۰۲ نگاه ویژه تری را دولت به بازنشستگان نیروهای مسلح داشته باشد.

وی بیان داشت: در سال گذشته در بودجه ۱۴۰۱ تقریبا ۲۶ هزار میلیارد را برای متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح و ۵ هزار میلیارد تومان نیز به آن عدد اضافه شد. زیرا بازنشستگان نیروهای مسلح لایق یک رفاه نسبی هستند و دولت و ستادکل نیروهای مسلح موظفند که این رفاه را تامین کنند.

۲۱۲۲۰