افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان نیروهای مسلح سال آینده اتفاق می‌افتد

ابراهیم عزیزی نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح، اظهار داشت: یکی از ارکان مهم کشور نیروهای مسلح است که باید توجه بیش از اندازه به این رکن مهم چه از لحاظ معیشتی و چه از همه لحاظ در کشور شود، اما متأسفانه در این سالیان گذشته آن‌چنان توجه به این قشر از جامعه نشده است.

وی با بیان اینکه طبق قانون می‌بایست حقوق و مزایای کارکنان نیروهای مسلح افزایش پیدا می‌کرد، افزود: ستادکل نیروهای مسلح در این مدت اقدامات خوبی انجام داده است اما این موضوع نیازمند حمایت همه‌جانبه دولت است و انتظار داریم دولت در برنامه هفتم و لایحه بودجه 1402 به این قشر توجه بیشتری داشته باشد.

نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: در کمیسیون امنیت ملی پیشنهاداتی در جهت تقویت بنیه مالی و حقوق و مزایای کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح به دولت و ستادکل ارائه شده است که این پیشنهادات قطعاً در برنامه توسعه هفتم و بودجه 1402 آورده خواهد شد.

عزیزی تصریح کرد: مهمترین قشری که نباید فراموش شوند بازنشستگان نیروهای مسلح هستند و این انتظار وجود داشت که دولت در لایحه بودجه 1401 نگاه ویژه‌ای را به این قشر از جامعه می‌داشت و مجلس این اصرار را دارد در بودجه 1402 نگاه ویژه‌تری را دولت به بازنشستگان نیروهای مسلح داشته باشد.

وی بیان داشت: در سال گذشته در بودجه 1401 تقریباً 26 هزار میلیارد را برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان نیروهای مسلح در نظر گرفته شد و 5 هزار میلیارد تومان نیز به آن عدد اضافه شد، زیرا بازنشستگان نیروهای مسلح لایق یک رفاه نسبی هستند و دولت و ستادکل نیروهای مسلح موظفند که این رفاه را تأمین کنند.

انتهای پیام/+