افزایش حدود دو برابری تولید آسفالت توسط شهرداری تهران

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، عملیات ادامه بزرگراه یادگار امام (ره) که شامل مسیرهای بزرگراه یادگار امام (ره)، شهید بروجردی، آزادگان و آزاد راه تهران ساوه می‌شود، با حضور شهردار تهران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و جمعی از مدیران شهری، آغاز به کار کرد.

عباس شعبانی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در این مراسم گفت: فعالیت‌های معاونت فنی و عمرانی شهرداری به سه حوزه تقسیم می شود؛ نخست حوزه توسعه شهر خصوصا زیرساخت‌های فنی و عمرانی است؛ در قانون شهرداری‌ها نیز اولین وظیفه شهرداری ساخت معابر است که این توسعه مورد نظر را بر اساس طرح‌های جامع شهری پیگیری می‌کنیم. از آن دست می توان به پروژه شهید شوشتری، ادامه بزرگراه یادگار و شهید متوسلیان اشاره کرد.

وی با بیان اینکه حوزه دوم فعالیت، بحث نگهداشت شهر به لحاظ معابر است، اظهار کرد: در حدود ۱۱۰ میلیون متر معبر داریم که اگر بخواهیم در نگهداشت ۱۰ درصد آن نیز فعالیت کنیم حدود ۱.۵ میلیون تن آسفالت نیاز داریم؛ همچنین در تولید و پخش آسفالت در تهران ۱۰ میلیون تن عقب ماندگی وجود دارد که در این دوره راندمان تولید آسفالت را از دو هزار و 500 تن به چهار هزار تن رساندیم.

انتهای پیام/