افتتاح 128 پروژه برق رسانی در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرگزاری برنا از استان کهگیلویه و بویراحمد؛جمال معتمدی زاده در حاشیه بازدید از آخرین روند خط 2 مداره شهید سلیمانی در دهدشت به رسانه ها گفت: در شش ماهه گذشته، 128 پروژه برق رسانی در مناطق شهری و روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شده که بیش از 50 هزار مشترک از آن بهره برده اند.

وی با بیان اینکه برق رسانی روستایی، احداث، اصلاح و بهینه سازی شبکه های برق، کاهش نرخ تلفات انرژی، واگذاری نیروگاه های خورشیدی به عشایر و روشنایی معابر از جمله عناوین پروژه های افتتاحی شبکه های توزیع نیروی برق در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است، اظهارداشت: شهرستان بویراحمد با 57 پروژه و شهرستان لنده با یک پروژه، بیشترین و کمترین پروژه های افتتاحی برق رسانی را بخود اختصاص داده اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، احداث پُست دارشاهی شهرستان دنا با هفت مگاوات، برق رسانی به 13 روستا، تبدیل بیش از 150 کیلومتر شبکه های سیمی به کابلی ، واگذاری بیش از 100 نیروگاه خورشیدی به عشایر و اجرای پروژه کامپوزیتی برای اولین بار در شهرستان چُرام را از مهمترین پروژه های افتتاحی این شرکت در شش ماهه گذشته عنوان کرد.

معتمدی زاده گفت: شرایط برق رسانی در استان کهگیلویه و بویراحمد بدلیل پراکندگی روستاها، کوهستانی بودن، طولانی بودن و فرسودگی شبکه ها و معارضان محلی نسبت به اغلب استان های کشور سخت است.

وی با اشاره به کابلی نمودن شبکه های سیمی برق در این استان تا پایان سال، یادآورشد: تلاش می کنیم حدود 900 کیلومتر از شبکه های فشار ضعیف برق در مناطق مختلف استان تا پایان کابلی شود تا شاهد سطح ارتقای رضایتمندی مشترکین برق باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: با بهره برداری از پروژه هایی در بخش فوق توزیع نظیر ایستگاه دژکوه لنده تا نیمه اول سال آینده نیز شاهد رفع مشکلات عمده تامین برق پایدار خواهیم بود.

معتمدی زاده، تعداد مشترکین برق در این استان را بیش از 285 هزار مشترک ذکر که بیش از 210 هزار مشترک آن خانگی هستند.

وی گفت: از 210 هزار اشتراک خانگی در استان کهگیلویه و بویراحمد، حدود 60 هزار اشتراک آن روستایی و مابقی شهری هستند.

انتهای پیام 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف