افتتاح ۷۶ پروژه و ۳ طرح عملیات اجرایی در پارس آباد


افتتاح ۷۶ پروژه و ۳ طرح عملیات اجرایی در پارس آباد

فرماندار پارس آباد گفت: ۷۶ پروژه و ۳ طرح عملیات اجرایی که مجموع اعتبار هزینه شده بالغ بر ۸۷۶ میلیارد تومان هفته دولت در این شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، جابر جهان بین ، فرماندار پارس آباد به مناسبت هفته دولت با حضور استاندار اردبیل، نماینده مردم پارس آباد در مجلس و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی گفت: در هفته دولت ۵۶ پروژه عمرانی ،خدماتی و اقتصادی و زیربنایی در این شهرستان با اعتباری بالغ 4 هزارو ۸۶ میلیارد ریال و ۲۰ طرح تولیدی، اشتغالزایی با اعتباری بالغ بر 2 هزارو ۹۱۲ میلیارد ریال و همچنین ۳ پروژه عملیات اجرایی با هزینه کرد هزارو    ۷۷۰ میلیارد ریال امسال آماده افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی به بهره‌برداری از روشنایی سطوح پرواز فرودگاه این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای اجرای این پروژه بالغ بر ۷۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

فرماندار پارس آباد طول کابل گذاری شده در این پروژه را ۴۵ کیلومتر عنوان کرد و گفت: برای برقراری پروازهای شبانه تعداد ۱۵۵ چراغ در فرودگاه نصب شده است.

جهان بین می گوید: فرودگاه پارس آباد با متراژ 170 هکتار به عنوان قدیمی‌ترین فرودگاه استان اردبیل که در سال ۱۳۵۲ تأسیس شده و در سال ۱۳۸۱ از شرکت کشت و صنعت مغان منفک و تحویل فرودگاه‌های کشور شد.

وی به سرمایه گذاری جدید پروژهای عمرانی قابل افتتاح در شرکت کشت و صنعت دامپروری مغان اشاره کرد و افزود: در هفته دولت ۱۱ پروژه و طرح کشاورزی در مجتمع دامپروری،  مجتمع باغات میوه و همچنین امور زراعت جمعا با اعتباری بالغ بر ۷۲ میلیارد تومان هزینه شده است.

در ادامه مراسم که همزمان با سفر استاندار اردبیل ۷ طرح اقتصادی و سرمایه گذاری گلخانه ای با اشتغالزایی ۱۵۷ نفری به وسعت ۱۹ هکتار با اعتباری بالغ بر 2 هزارو ۱۸۰ ریال به بهره‌برداری رسید.

همچنین ۵ پروژه زیر ساخت راهسازی و تسهیل ترافیک بین شهری و روستایی و فرودگاهی با هزینه کرد هزارو ۲۷۷ ریال از مهمترین پروژه های عمرانی که در سفر سید حامد عاملی استاندار اردبیل مورد افتتاح و بهره برداری قرار گرفت.