افتتاح ۶۴ پروژه عمرانی ، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی آذربایجان غربی همزمان با هفته دولت

به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان‌غربی، اکبر کرامتی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت که در سالن خانه مطبوعات استان برگزار شد، گفت: با اجرای این طرح‌ها برای ۹۷۵ نفر به صورت مستقیم در بخش کشاورزی اشتغالزایی می شود.

کرامتی افزود: تعداد ۵ پروژه از مجموع ۶۴ پروژه قابل افتتاح بخش کشاورزی استان، در زیر بخش معاونت بهبود تولیدات گیاهی با اعتبار بالغ بر ۷۳ میلیارد ریال، با تعداد ۳۴ اشتغال پایدار، ۳۲ تثبیت اشتغال و بهره مندی ۳۸ خانوار آماده بهره برداری شده است.

 

وی اضافه کرد: این طرح ها شامل یک واحد تولید قارچ خوراکی، سه واحد تولیدی گلخانه و یک واحد کشت گل محمدی  در شهرستان های میاندوآب، بوکان، ارومیه، تکاب و نقده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: تعداد ۶ پروژه از مجموع پروژه های قابل افتتاح بخش کشاورزی استان، در زیر بخش معاونت بهبود تولیدات دامی با اعتباری بالغ بر ۹۷۹ میلیارد ریال، با تعداد ۷۲ اشتغال پایدار و ۳۸ خانوار بهره بردار آماده افتتاح شده است.

وی خاطر نشان کرد: این طرح ها شامل یک واحد گاوشیری، یک واحد پرواربندی گوساله، یک واحد گوسفند داشتی، دو واحد مرغ تخمگدار و یک واحد کارخانه خوراک دام در شهرستان های خوی، مهاباد و ارومیه است.

کرامتی با اشاره به اهمیت اجرای طرحهای آب و خاک و نقش آن در مدیریت مصرف بهینه آب کشاورزی، تصریح کرد: تعداد ۳۷ پروژه از مجموع ۶۴ پروژه قابل افتتاح بخش کشاورزی استان، در بخش مدیریت آب و خاک و امور فنی مهندسی با اعتبار بالغ بر ۳۴۹ میلیارد ریال، با تعداد ۵۵۶ اشتغال پایدار، ۹۰۹ مورد تثبیت اشتغال و ۱۰۹۱ خانوار بهره بردار نیز در این ایام بدست مسولان استانی و شهرستانی افنتاح می شود.

وی تاکید کرد: این طرح ها شامل ۱۶ طرح انواع سیستم های نوین آبیاری با ظرفیت ۸۶۵ هکتار، ۴ طرح انتقال آب با لوله به طول ۶۲۲۴ متر، سه طرح احداث، مرمت و بازسازی استخر ذخیره آب با ظرفیت هزار مترمکعب ، ۷ رشته مرمت و لایروبی و بازسای قنات، ۷ طرح احداث و پوشش بتنی و سنگی کانال به طول ۲۷۵۹ متر در سطح استان است.

کرامتی گفت : تعداد یازده پروژه نیز با اعتبار بالغ بر ۳۶۲ میلیارد ریال، با تعداد ۲۸۱ اشتغال پایدار، ۲۳۸ تثبیت اشتغال و بهره مندی ۱۳۹۲خانوار نیز در بخش منابع طبیعی و امور آبخیز داری در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

وی تاکید کرد: این طرح ها شامل عملیات آبخیزداری با ظرفیت ۱۷۰۵۴مترمکعب در شهرستان های پلدشت، سردشت، چالدران، ارومیه، مهاباد، شاهین دژ، پیرانشهر، چالدران، مهاباد، اشنویه است.

این مسول اضافه کرد: تعداد ۵ پروژه نیز در زیر بخش معاونت توسعه بازرگانی و صنایع غذایی با اعتبار بالغ بر ۱۷۱ میلیارد ریال، با تعداد ۳۲ اشتغال پایدار نیز آماده بهره برداری است.

وی ادامه داد: این طرح ها نیز شامل ۹۱ واحد تولید انواع کود آلی،  دو واحد بسته بندی حبوبات و غلات، یک واحد بسته بندی تخم مرغ و تخم بلدرچین، یک واحد فرآوری میوه و سبزیجات درشهرستان های مهاباد، تکاب و ارومیه است.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف