افتتاح کتابخانه عمومی نوشهر با مشارکت خیرین


افتتاح کتابخانه عمومی نوشهر با مشارکت خیرین

این کتابخانه به مناسبت هفته دولت و با حضور علیخانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، زرودی فرماندار شهرستان نوشهر، ولی‌پور مدیرکل کتابخانه‌های مازندران و سایر مسئولان شهرستانی و با مشارکت خیر نیک اندیش با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد تومان در شهرستان نوشهر افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، رضا علیخانی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران در آیین افتتاحیه این پروژه با تبریک هفته دولت ‌اظهار داشت: هفته دولت، مصادف است با شهادت شهیدان والامقام رجایی و باهنر، دو شهیدی که اسوه ایثار، ساده زیستی و خدمت به مردم بودند و ارزش شهیدان باهنر و رجایی به این بود، که با مردم و در بین بودند و برای مردم خدمت می کردند و رفتار این عزیزان را باید ما الگو رفتاری و عملکردی خود قرار دهیم و با کار جهادی و میدانی خادمی خوب برای این مردم عزیز و شریف باشیم.

وی با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی ابزار توسعه فرهنگی است، ادامه داد: بی شک ترویج فرهنگ کتابخوانی تأثیر مستقیمی بر افزایش آگاهی اجتماعی و توسعه فرهنگی جامعه داشته و مانعی جدی بر افزایش آسیب‌های اجتماعی می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران با اشاره به جایگاه و اهمیت کتاب در رشد و توسعه و پیشرفت جامعه گفت: به دلایل مختلف کتاب در جامعه ما همواره مظلوم بوده و مورد بی‌مهری واقع شده که باید از این مظلومیت کتاب، مظلومیت زدایی شود و بیشتر مورد حمایت، توجه مادی و معنوی قرار گیرد.

وی با بیان اهمیت فرهنگ سازی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، تصریح کرد: کتابخانه محفل مطالعه است، محلی که کارکرد علم آموزی، اطلاع رسانی و فرهنگی داشته و بی تردید فراهم آوردن مکانی مناسب و امن جهت حضور مردم  می‌تواند به ما در کاهش آسیب های اجتماعی  کمک نموده و کاهش آسیب اجتماعی، می‌توان زمینه ساز رشد اجتماعی و تعالی جامعه باشد.