افتتاح چندین طرح در هفته دولت در شهرستان گناباد


افتتاح چندین طرح در هفته دولت در شهرستان گناباد

فرماندار گناباد بیان کرد: در هفته دولت امسال چند طرح صنعتی و روستایی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح و به بهره برداری رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، رضا نصیری فرماندار گناباد در سخنانی اعلام کرد: حل مشکل سرمایه در گردش چینی تقدیس گناباد با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت بااعتبار ۴۰ میلیارد تومان یکی از اقدامات مهم هفته دولت است.

نصیری در ادامه این خبر اضافه کرد: با راه‌اندازی طرح توسعه واحد صنعتی چینی تقدیس گناباد، هزار و ۱۰۰ نفر مشغول به کار هستند.

فرماندار گناباد افزود: در هفته دولت امسال چند طرح صنعتی و روستایی افتتاح و به بهره برداری رسید، طرح توسعه کارتن کوثر در هفته دولت با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان بود و در این طرح اعتبارات لازم توسط بخش خصوصی و اعتبار بانکی تأمین شد.

وی ادامه داد: طرح مونتاژ تراکتور با اعتبار ۳۵ میلیارد تومان با ظرفیت سالانه مونتاژ یک هزار و ۵۰۰ دستگاه تراکتور یکی دیگر از طرح‌های مهم هفته دولت است که با حضور وزیر صمت در این شهرستان افتتاح شد.

نصیری در ادامه داد سخنان خود اظهار کرد: با دستور استاندار پست موبیل برق گناباد به این شهر منتقل شد، اکنون این پست از دو ماه قبل بااعتبار ۳۱ میلیون تومان راه‌اندازی شده و فعال است.

فرماندار گناباد متذکر شد: افتتاح فاز دوم کارخانه دانه‌بندی آرا سیلیس گناباد با اعتبار ۶۵ میلیارد تومان یکی دیگر از این طرح ها بود که این کارخانه قابلیت کنستانتره آهن و فراوری روزانه ۲۵۰ تن سلیس را دارد و این کارخانه، نیازمندی صنایع خراسان رضوی را از داخل استان با هزینه کمتری تأمین می‌کند.

وی تاکید کرد: همچنین افتتاح کارخانه دانه‌های روغنی به اعتبار ۱۰ میلیارد تومان، راه‌اندازی طرح تولید مبل با حمایت کمیته امداد امام خمینی با اعتبار دو میلیارد تومان، اجرای طرح هادی روستای رضو و سنگفرش داخل روستا را از دیگر طرح‌های افتتاح‌ شده در این شهرستان می باشد.

نصیری خاطرنشان کرد: کلنگ زنی آب‌رسانی دریکی از روستاهای شهرستان با اعتبار یک میلیارد تومان، افتتاح زمین چمن روستای زیبد با اعتبار۹۰۰ میلیون تومان کمک خیرین و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و نشست‌های مردمی جزء برنامه‌های هفته دولت در شهرستان گناباد بوده است.