افتتاح پروژه های عمرانی دورود با حضور استاندار لرستان

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ؛ فرهاد زیویار روز یکشنبه به همراه احمد رضا دالوند  معاون هماهنگی امور عمرانی و جمعی از مدیران ستادی، در پنجمین روز از هفته دولت وارد شهرستان درست شد .

استاندار لرستان در سفر یک روزه خود به شهرستان دورود در بدو ورود مورد استقبال فرماندار و امام جمعه شهرستان قرار گرفت و با حضور در گلزار شهدای دورود به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد .

در گام نخست حضور دکتر زیویار و هیئت همراه در دورود، دو پروژه ی کشاورزی این شهرستان افتتاح شدند .

 این دو پروژه شامل سیستم آبیاری تحت فشار مناطق روستایی در جاده بین مزارع روستاهای رسوران و استخرهای ذخیره آب دریژان و برآفتاب بود که با افتتاح آن حدود ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دورود تحت پوشش شبکه آبیاری قرار گرفت.

در ادامه سفر استاندار لرستان به دورود فاز دوم مرکز اورژانس بیمارستان شهدای هفت تیر دورود با اعتباری بالغ بر ۴۷میلیارد ریال افتتاح شد.

گفتنی است فاز دوم مرکز اورژانس بیمارستان شهدای هفت تیر دورود ۱۰۰۰ مترمربع نسبت به اورژانس قدیم افزایش مساحت داشته و با دارا بودن ۱۴ تخت به ارائه ی خدمات خواهد پرداخت .

همچنین ساختمان اسکان پزشکان این بیمارستان نیز در چهار واحد با اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد ریال افتتاح شد .

در گام بعدی با حضور دکتر زیویار استاندار لرستان و هیات همراه، پروژه اقتصادی طرح سنگ اسلببر پارس دورود افتتاح شد.

این طرح اقتصادی در کنار اشتغال زایی برای ۳۵ نفر به صورت مستقیم، قابلیت تولید سنگ های زینتی برای مصارف داخل کشور و صادرات آن به خارج کشور را دارد .

 افتتاح شرکت فلزکاران کاسیت از دیگر موارد گنجانده شده در برنامه سفر به شهرستان دورود بود که در پنجمین روز از هفته دولت با حضور استاندار لرستان افتتاح شد و در این برنامه معاون هماهنگی امور عمرانی، فرماندار دورود و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی حضور داشتند .

در خاتمه برنامه سفر به دورود زیویار با حضور در شهرک صنعتی شماره یک این شهرستان بزرگترین کارخانه تولید بلوک سبک و قطعات بتنی در غرب کشور را افتتاح کرد .

لازم به توضیح است عملیات بلوک سازی در این کارخانه به صورت تمام اتوماتیک است و قابلیت تولید ۱/۵ میلیون بلوک در ماه را دارد که امروز با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال با حضور استاندار لرستان افتتاح و به بهره برداری رسید .

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف