افتتاح و کلنگ زنی ۵۳ طرح و پروژه در شهرستان دهلران

وی به کلنگ زنی ۲ طرح نیز اشاره و تاکید کرد: این طرح ها نیز با ۷۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا می شوند.

استاندار ایلام یادآور شد: از ۵۳ طرح هفته دولت در دهلران همچنین ۲۰ طرح قابل افتتاح در زمینه اقتصادی هستند.  

بهرام نیا به خدمات و اقدامات دولت در استان ظرف یکسال گذشته در حوزه های مختلف اشاره و اضافه کرد: بهره برداری و کلنگ زنی این پروژه ها کمترین هدیه دولت به مردم ولایت مدار و کم توقع دهلران است که منجر به اشتغالزایی ۱۳۶ نفر شده اند.

وی تاکید کرد: با اهتمام دولت بنا داریم در راستای کارهای زیربنایی، تولیدی و اشتغالزایی کارهای اساسی و موثر در استان انجام دهیم.

وی با اشاره به بهره برداری از زیرساخت های شهرک تخصصی پائین دستی پتروشیمی دهلران گفت: توسعه این شهرک های صنعتی موجب می شود همه امکانات در اختیار تولیدکننده ، سرمایه گذار و کارگاه های تولیدی و صنعتی قرار گیرد و این اقدام دهه های اخیر در نظام مقدس جمهوری اسلامی رقم خورد و روز به روز شاهد توسعه این شهرک ها هستیم.

استاندار ایلام افزود: ناحیه صنعتی پائین دستی پتروشیمی دهلران ۴۳ هکتار است که تاکنون ۲۰۰ میلیارد ریال برای آن هزینه و همچنین ۵۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل آن نیاز است و باید با فراهم کردن زیرساخت ها نواحی پائین دستی پتروشیمی را ساماندهی و زمین در اختیار آنها برای ساخت و ساز در راستای تولید و اشتغال قرار گیرد.

بهرام‌نیا در آئین بهره برداری از کارخانه روغن در دهلران با اشاره به رتبه دهلران در تولید کلزا در کشور و توجه به کشت کلزا و روغن کشی را از سیاست های دولت برشمرد و گفت: بخش قابل توجهی از روغن ما وارداتی است و باید این کارخانه ها به مرحله تولید برسند تا در این زمینه بتوانیم به خود کفایی برسیم