افتتاح مجتمع تصفیه خانه فاضلاب کشتارگاه صنعتی مرغ کیسم آستانه اشرفیه


افتتاح مجتمع تصفیه خانه فاضلاب کشتارگاه صنعتی مرغ کیسم آستانه اشرفیه

مجتمع تصفیه خانه فاضلاب شرکت مرغ کیسم آستانه اشرفیه با حضور رئیس کل دادگستری استان گیلان و تعدادی از مسئولان قضایی و اجرایی افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری موج گیلان، سید مهدی فلاح میری دادستان مرکز استان با اشاره به اینکه شرکت مرغ کیسم در سنوات قبل بازار مرغ استان گیلان و استان های هم جوار را رونق داده اظهار کرد: با تصمیماتی که در سنوات گذشته اتخاذ شد این شرکت زیر بار تعهدات و فشارهای مالی و خلف وعده مسئولان و نفوذ برخی افراد سودجو زمین گیر شده و نتوانست به تولیدات خود ادامه دهد.

وی با بیان اینکه اکنون با کمک اداره تصفیه و ورشکستگی سرمایه گذار مناسبی برای این شرکت در نظر گرفته شده و تولیدات آن بار دیگر آغاز شده است افزود: واحد تصفیه و ورشکستگی از سال 1399 در دادگستری استان به ریاست یکی از قضات با تجربه و متعهد تشکیل شده و با پیدا کردن سرمایه گذاران دارای اهلیت برای استیفای حقوق بستانکاران و رونق تولید به واحد های تولیدی ورشکسته جانی دوباره می بخشد و اکنون این واحد ها با افزایش ظرفیت اشتغال به دو برابر قبل فعالیت می نمایند.

دادستان مرکز استان در ادامه خاطر نشان کرد: عده ای سودجو و طمعکار با ایجاد موانع برای شرکت های موفق آنان را به مرز ورشکستگی رسانده و در امر تولید اختلال ایجاد می کنند.

وی فروش دستگاه ها را یکی از معضلات جدی واحد های تولیدی ورشکسته در سال های اخیر برشمرد و گفت: در حال حاضر با اقدامات دستگاه قضایی هیچ طلبکاری نمی تواند ماشین آلات و دستگاه های کارخانه های فعال را به فروش رسانده و برای تغییر کاربری آن اقدام نماید.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان نیز  در این مراسم با اشاره به ورشکستگی شرکت مرغ کیسم در سنوات گذشته و صلاحیت های ذاتی اداره تصفیه امور ورشکستگی مبنی بر اداره اموال و ادامه فعالیت های بازرگانی ورشکسته اظهار داشت: با تلاش های اداره ورشکستگی دادگستری استان گیلان این واحد تولیدی به شرکت سپید ماکیان واگذار شده و اکنون با حدود 450  کارگر به تولیدات خود ادامه می دهد و بستر مناسبی برای اشتغال ساکنین منطقه است.

وی دغدغه های زیست محیطی و آلایندگی پساب های مضر این شرکت را یکی از مشکلات ساکنین منطقه و اراضی کشاورزی مجاور آن عنوان نمود و گفت:  با پیگیری های دستگاه قضایی در فاصله زمانی کوتاهی تصفیه خانه ای به مساحت 500 مترمکعب و با هزینه 18 میلیارد تومان تاسیس شده که امروز به طور رسمی افتتاح خواهد شد.

آقایی امیدواری کرد: با راه اندازی این تصفیه خانه، مشکل بوی نامطبوع پخت ضایعات مرغ که موجبات نارضایتی مردم منطقه  را فراهم کرده است نیز به زودی مرتفع خواهد شد.