اعلایی: اربعین حسینی عظیم ترین واقعه مردمی جهان خواهد شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ گردهمایی فعالان عرصه اربعین استان قزوین با عنوان «چشمه فیاض» چهارشنبه شب با حضور آب فروش دبیر ستاد مردمی اربعین کشور، آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، اعلایی استاندار، موکب داران و خادمان حسینی در سالن کوثر قزوین برگزار شد.

محمد مهدی اعلایی در این گردهمایی اظهارداشت:  مراسم اربعین یک رویداد بزرگ مردمی است که اقدامات موثری در استان انجام شده تا تدارکات این رویداد بخوبی تامین شود.

وی افزود: اربعین با عظمت و شکوهی که هر سال پیدا می کند در حال تبدیل شدن به عظیم ترین واقعه مردمی جهان است.

image_2022_8_31-20_33_19_858_ucJ

استاندار قزوین تصریح کرد: در مقایسه حج و اربعین تفاوت فاحش است اما این مراسم جایگاه خاص خود را دارد و سرشار از معنویت است.

وی بیان کرد: دولت مردمی سیزدهم با رویکرد مشارکت دادن مردم در امور روی کار آمده و باید برای این خواست و اجتماع مردمی که مشارکت بالایی دارد بتوانیم تسهیل گری کنیم.

اعلایی یادآورشد: ما خدمتگزاران دولت در استان رسالت داریم دراین واقعه مشارکت جدی داشته باشیم البته ورود و مداخله دولت را صلاح نمی دانیم زیرا تجربه نشان داده هر جا دولت مداخله مستقیم کرده آن مراسم آسیب دیده لذا فقط ما در کنار تشکل های مردمی هستیم و نظارت و تسهیل گری می کنیم.

اعلایی گفت: امروز در دیدار با رئیس جمهور کارهای انجام شده در برگزاری اربعین و حال و هوای استان را گزارش دادیم که مورد توجه رئیس جمهور قرار گرفت و ایشان تاکید کردند تا جایگاه مردمی مراسم اربعین پر رنگ تر باشد.

وی اظهارداشت: مدیران در کنار شما هستند تا به تشکلهای مردمی کمک کنند تا خدمت رسانی تسهیل شود و هر جا مانعی باشد بسرعت برطرف می کنیم.

image_2022_8_31-20_33_16_649_gvZ

وی بیان کرد:  قلم ها و گفته هایی که برای عظمت دادن به دستگاه سیدالشهدا بکار گرفته می شود ارزشمند است و امیدواریم که مورد قبول سالار شهیدان واقع شود.

image_2022_8_31-20_33_21_348_zxm

در ادامه از تابلوی خوشنویسی با عنوان « انا من حسین» به قلم استاد پیله چی از خوشنویسان بنام استان قزوین رونمایی شد.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف