اعلام حکومت نظامی در سراسر عراق/ سفارت ایران: هموطنان به کاظمین و سامرا سفر نکنند/ مرزهای زمینی ایران و عراق بسته شد

گروه بین الملل-رجانیوز: آیت‌الله العظمی سیدکاظم حائری، مرجع شیعیان عراق، امروز در بیانیه به دلیل کهولت سن از مرجعیت شیعه کناره‌گیری کرد و آیت‌الله خامنه‌ای را شایسته‌ترین فرد برای رهبری امت اسلام خواند. این عالم دینی همچنین به‌صورت ضمنی مقتدی صدر را قدرت‌طلب خواند و او را واجد شرایط عرفی و شرعی رهبری شیعیان عراق دانست. بعد از بیانیه آیت‌الله العظمی حائری، مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق در بیانیه‌ای مدعی شد که از تمامی فعالیت‌های سیاسی کناره‌گیری می‌کند. در پی صدور بیانیه وی، حامیان جریان صدر در سراسر عراق آشوب به‌پا کردند.

 

به گزارش رجانیوز؛ پس از بیانیه کناره‌گیری مقتدا صدر از فعالیت‌های سیاسی در عراق، تجمع‌کنندگان طرفدار جریان صدر به کاخ ریاست جمهوری در منطقه سبز بغداد یورش بردند. 

 

در آخرین تحول منابع خبری عراق از تسلط نیروهای امنیتی این کشور بر کاخ ریاست جمهوری و آغاز عقب‌نشینی طرفداران جریان صدر از منطقه سبز بغداد خبر دادند. طرفداران صدر درحال عقب نشینی از منطقه سبز بغداد هستند.

 

این اتفاق پس از آن افتاد که فرماندهی عملیات مشترک عراق مقررات منع آمد و شد در تمامی استانهای عراق اعلام کرد.

 

 سفارت ایران: هموطنان به کاظمین و سامرا سفر نکنند

سفارت جمهوری اسلامی ایران عصر امروز دوشنبه با صدور بیانیه‌ای بیان کرد: با توجه به وضع مقررات منع رفت و آمد از سوی دولت محترم عراق از کلیه زائران و هم وطنان عزیز که در شهرهای عتبات عالیات، کربلای معلا و نجف اشرف حضور دارند تقاضا می‌شود تا اطلاع ثانوی از هر گونه سفر و تردد به شهرهای بغداد، کاظمین و سامراء خودداری نمایند. 

 

 

 

 

 

 

 

گزارش در حال بروزرسانی است…