اعطای ۶۳ میلیارد تومان تسهیلات دامدار کارت به دامداران نیشابور


اعطای ۶۳ میلیارد تومان تسهیلات دامدار کارت به دامداران نیشابور

معاون رئیس سازمان ومدیر جهادکشاورزی نیشابور بیان کرد: اعطای این تسهیلات دولتی که در شکل دامدار کارت به دامداران نیشابور اختصاص یافته و برای تامین هزینه‌های دامداران می باشد از اقداماتی دولت سیزدهم است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمد علی فرهمند راد معاون رئیس سازمان ومدیر جهادکشاورزی نیشابور در خبری اعلام کرد: اعطای ۶۳ میلیارد تومان تسهیلات دولتی دامدار کارت به دامداران نیشابور اختصاص یافت و دامدارکارت برای تامین هزینه‌های دامداران روستایی و عشایری، از اقداماتی است که دولت سیزدهم در راستای پوشش بخشی از هزینه‌های دامداران انجام داد.

فرهمند راد در ادامه این خبر اضافه کرد: همواره یکی از نگرانی‌های دامداران برای تأمین علوفه و نهاده‌ها تأمین نقدینگی بوده است، به خصوص از زمانی که با حذف ارز ترجیحی نرخ این نهاده‌ها گران‌تر شد و طبیعتاً دامدار هم به نقدینگی بیشتری نیاز پیدا می‌کرد.

معاون رئیس سازمان ومدیر جهادکشاورزی نیشابور همچنین تصریح کرد: بعد از توزیع عادلانه یارانه‌ها، دولت تصمیم به ارائه راهکاری برای معیشت دامداران کرد؛ بر این اساس با هماهنگی بانک مرکزی از طرحی به نام “دامدارکارت” رونمایی شد.

وی تاکید کرد: دامدارکارت است که توسط آن تسهیلات یارانه‌ای به دامداران عشایر و روستایی ارائه می‌ شود و اختصاص این کارت‌ها علاوه بر تسهیلات کم بهره در راستای حمایت از دامداران شهرستان نیشابور می باشد.

معاون رئیس سازمان ومدیر جهادکشاورزی نیشابور در ادامه متذکر شد: تا کنون بیش از ۲هزار و۸۶۹ پرونده دامدار کارت تشکیل و به بانک معرفی شده است که تا کنون تعداد ۹۹۰ پرونده به مبلغ  جمعا ۶۳ میلیارد تومان جذب شده است.

وی همچنین یادآور شد: سال جاری حدود ۳۵ میلیارد و۸۰۰ میلیون تومان نیز تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ برای سرمایه گذاری ثابت وگردش به بانک های عامل معرفی شده است که هنوز هم ادامه دارد.

فرهمند راد در خاتمه خاطرنشان کرد: با مصوبه دولت مبلغ یک میلیارد و ۵۸ میلیون تومان کمکهای دولتی برای ۶۳ پرونده امهال وامهای بهره برداران این شهرستان تعلق گرفته که در راستای حمایت از تولید کنندگان بوده است.