اعضای بدن ششمین ایثارگر اردبیل به بیماران نیازمند

به گزارش خبرگزاری برنا از اردبیل،اعضای بدن سیروس طریقی حور ۴۵ ساله، اهل و ساکن روستای حور از توابع شهرستان نمین که دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده وی به بیماران نیازمند اهدا شد.
زنده‌یاد طریقی حور به دنبال تشنج و افت هوشیاری از نمین به بیمارستان علوی اعزام و به دلیل خونریزی مغزی در بیمارستان فاطمی تحت عمل اورژانسی جراحی مغز قرار گرفته و در بخش آی. سی. یو نروسرجری بیمارستان فاطمی اردبیل بستری شده بود که دچار مرگ مغزی شد.

زنده‌یاد طریقی حور به رغم مراقبت‌های درمانی، با بروز علائم مرگ مغزی و پس از تشخیص و تایید توسط متخصصان و کوردیناتور‌های واحد فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و با رضایت خانواده وی، بامداد امروز برای اهدای عضو به تهران اعزام شد.

زنده‌یاد طریقی‌حور ششمین ایثارگر استان اردبیل در سال ۱۴۰۱ است که اعضای وی با رضایت خانواده به نیازمندان اهدا شد.

استان اردبیل در چهار سال گذشته رتبه نخست شناسایی بیماران مرگ مغزی و اهدای عضو در کشور را به دست آورده و فرهنگ اهدای عضو جان‌باختگان در این استان به شکل ملموسی در حال رشد است.

به علت پیشتازی استان اردبیل در اهدای عضو بیماران مرگ مغزی، بخش نگهداری و مراقبت از بیماران مرگ مغزی در محل ساختمان تازه‌تاسیس ترومای شهر اردبیل راه‌اندازی شده است.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف