اطری: به دنبال کسب خوشرنگ‌ترین مدال هستم

به گزارش خبرگزاری برنا، رضا اطری، ملی پوش وزن 61 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در رقابت های جهانی صربستان در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون کشتی با بیان این مطلب اظهار داشت: سال ها است که در تیم ملی حضور دارم، سختی و زحمت بسیار کشیده ام اما هنوز به خواسته های خود نرسیده ام.

کشتی گیر 28 ساله اهل بابل استان مازندران در مورد چگونگی ورودش به کشتی گفت: از 10 سالگی کشتی را در بابل و زیر نظر احمد بابایی شروع کردم و به دلیل اینکه وی بیمار شد، تمرینات خود را چندین سال است که زیر نظر محمود حسن نیا از مربیان خوب استان مازندران، دنبال می کنم.

اطری با اشاره به اینکه 10 سال است در تیم های ملی و در رده های مختلف کشتی گرفته تصریح کرد: چندین سال است که در وزن 57 کیلوگرم کشتی آزاد عضو اصلی تیم ملی بوده ام اما با وجود اینکه سخت تمرین کرده ام و حریفان بسیار خوبی را از پیش رو برداشته ام اما صاحب مدال جهانی نشده ام و امسال قصد دارم که تمام تلاش خود را انجام دهم تا در وزن 61 کیلوگرم خوشرنگ ترین مدال را بدست آورم.

وی در مورد حضورش در وزن 61 کیلوگرم گفت: از لحاظ وزنی کمی اذیت می شدم و شاید دلیل نتیجه نگرفتنم هم تحمل این فشارها بوده است برای همین به یک وزن بالاتر آمده ام تا در شرایط بهتری به مصاف حریفان خود بروم.

کشتی گیر مازندرانی درباره شرایط زندگی اش گفت: متأهل هستم و قرار است که پس از رقابت های جهانی جشن عروسی را برپا کنم. خوشبختانه مشکل استخدامم با پیگیری های علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی و حسن رنگرز مدیرکل ورزش و جوانان حل شد و هم اکنون بعنوان کارشناس ورزشی در اداره ورزش و جوانان فریدون کنار استخدام شده ام.

وی در مورد اینکه در آینده به دنبال چه هدفی است گفت: هنوز ورزش قهرمانی من به پایان نرسیده و تا زمانی که بتوانم و بدنم اجازه دهد کشتی می گیرم، البته هدفم کسب طلای جهان و المپیک است و برای آن سخت تلاش می کنم و پس از دوران قهرمانی دوست دارم که ادامه تحصیل دهم و در کار مدیریتی حضور پیدا کنم.

اطری در مورد اینکه در اوقات فراغت چه می کند گفت: با توجه به اینکه متأهل هستم، دوست دارم در کنار خانواده ام باشم و بیشتر اوغات را با همسرم بگذرانم اما درگیری های زیاد کاری و شغلی دارم و شاید کمتر به این موضوعات و استراحت کردم برسم.

نماینده وزن 61 کیلوگرم کشتی آزاد کشورمان در رقابت های جهانی صربستان در مورد اینکه به چه چیزهایی علاقه دارد گفت: فیلم دیدن را دوست دارم البته فیلم های اکشن و با موضوعات هیجانی، موسیقی هم گوش می دهم و به انواع آن علاقه دارم، ضمن اینکه فوتبال خارجی به ویژه لیگ های مطرح اروپایی را دنبال می کنم و می بینم.

وی در مورد اینکه به چه غذا و میوه و تنقلاتی علاقه مند است گفت: با توجه به اینکه به صورت حرفه ای ورزش می کنیم و رژیم غذایی خاصی داریم، در اردوها باید رعایت کنیم. البته شرایط اردوهای تیم ملی و تغذیه، اسکان و موارد تفریحی بسیار عالی است اما من هیچ غذایی را به غذاهای مازندرانی به ویژه گوشت ماهی و پرندگان ترجیح نمی دهم. در مورد میوه هم بیشتر میوه های تابستانی را دوست دارم و علاقه خاصی به توت فرنگی دارم. در تنقلات هم انواع آجیل را دوست دارم.

اطری در مورد حریفان خود در رقابت های جهانی گفت: در وزن 61 کیلوگرم هم کشتی گیران آسیایی، هم اروپایی و هم آمریکایی بسیار خوب هستند و کار سختی را در پیش رو دارم اما باید از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را ببرم.

این آزادکار مازندرانی در مورد این سوال که در اردوها بیشتر با چه کسانی گرم می گیری هم گفت: همه در اردوها دوست و صمیمی هستیم اما با حسن یزدانی و کامران قاسم پور نزدیک تر هستم.

وی درباره خصوصیات اخلاقی حسن یزدانی پاسخ داد: البته من یزدانی را به واسطه ای اینکه با  وی هم اتاق هستم خیلی خوب می شناسم، به واقع 7 مدال المپیک و جهان که بیشتر آن هم طلا است باعث نشده که یزدانی خودش را بگیرد و با همه ی کشتی گیران حتی با جوانان و نوجوانان رابطه ی خوبی دارد. به نظر من حسن یزدانی بسیار با اخلاق و مردم دار است.

اطری در مورد اینکه هم اتاق بودن با حسن یزدانی را چگونه می بیند، گفت: من و حسن آقا رابطه خوبی داریم و هیچ مشکلی وجود ندارد. با هم راحت هستیم، وی بسیار آرام است و خلق و خوی ما به هم می خورد و این تصمیم خودمان بوده که هم اتاق باشیم.

آزادکار وزن 61 کیلوگرم در مورد اینکه بیشتر از چه فنونی استفاده می کند گفت: اصلی ترین فنون که انواع زیرگیری است و سعی می کنم با گرفتن سر و گردن حریف شرایط را برای مهیا شدن اجرای فن ایجاد کنم.

وی در مورد شهر بابل گفت: عاشق شهرم بابل و مردم آن هستم اما مسئولان شهر هیچ حمایتی نمی کنند و حامی ورزشکاران نیستند.

اطری در پایان خاطرنشان کرد: من برای کسب خوشرنگ ترین مدال به صربستان می روم و قول می دهم که کم نگذارم و راضی ام به رضای خدا و امیدوارم که مزد زحماتم را بگیرم.

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف