اسپاگتی با خوراک گوشت

۸۰۰ گرم گوشت قرمز خرد شده

۲۰۰ میلی لیتر آب گوشت

۴ عدد فلفل قرمز

۴۵۰ گرم اسپاگتی

۲ قاشق سوپخوری آرد سفید

۱۵۰ گرم خامه

۳ عدد پیاز خرد شده

۱ قاشق سوپخوری پیازچه خرد شده

۲ قاشق چای خوری فلفل پاپریکا

به میزان لازم نمک، فلفل و روغن زیتون

۱) فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید. فلفل قرمزها را از وسط به دو نیم کرده و دانه های داخلش را درآورید، سپس آنها را آغشته به روغن زیتون و کمی نمک و فلفل کنید. فلفل ها را روی سینی فر بچینید وآن را به مدت۱۰ دقیقه داخل فر قرار دهید، سپس آنها را از فر درآورید و به صورت تکه های یک سانتی خردشان کنید.

۲) آرد را با مقداری نمک مخلوط کنید سپس تکه های گوشت را داخل آن بریزید و آنها را آغشته به مخلوط آرد کنید. داخل یک قابلمه مقداری روغن زیتون بریزید و روی حرارت قرار دهید، سپس تکه های گوشت را داخل آن تفت دهید. سپس آنها را از قابلمه درآورید.

۳) حال پیازهای خرد شده را داخل تابه به مدت ۵-۴ دقیقه تفت دهید تا طلایی رنگ شود. سپس فلفل پاپریکا و فلفل های خرد شده را اضافه کنید. حدود یک دقیقه تفت دهید. در این زمان تکه های گوشت را به قابلمه برگردانید و مواد را با هم تفت دهید. آب گوشت را هم اضافه کرده و صبر کنید تا جوش بیاید، سپس حرارت را کم کنید، در قابلمه را بگذارید و حدود یک ساعت و نیم صبر کنید تا گوشت بپزد.

۴) چند دقیقه قبل از اینکه گوشت آماده شود؛ قابلمه را پر از آب کرده و آن را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید، سپس اسپاگتی را همراه با مقداری نمک و روغن زیتون داخل آن بریزید و صبر کنید تا کاملًا نرم شود، سپس آن را آبکشی کنید. قبل از اینکه گوشت را از روی حرارت بردارید، خامه را همراه با مقداری نمک به آن اضافه کرده و هم بزنید، سپس آن را از روی حرارت بردارید. اسپاگتی را در ظرف مرود نظرتان بکشید. خوراک گوشت را هم روی آن بریزید و با پیازچه های خرد شده تزیین کرده، سرو کنید.