اسدی: کامرانی فر حق لغو مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال را داشت

علیرضا اسدی، نامزد رد صلاحیت شده انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: وقایعی که طی ۲ سال گذشته اتفاق افتاد باعث ایجاد سوالات بسیاری شد.

به صورت تصویری و نوشتاری کمیته بدوی از ابتدای فعالیت خود دچار اشکال در فرآیند برگزاری انتخابات بود و مدارک متقنی درباره این اشتباهات فاحش وجود دارد‌. نامزدها اعتراض کردند، اما کمیته اخلاق واکنشی به اعتراضات نشان نداد و ماحصل آن بی اعتمادی عمومی است.

اسدی گفت: در حالی که انتخابات لغو شده بود هیئت رئیسه این تصمیم را ملغی می کند در حالی که چنین اختیاری ندارد‌ زیرا اکثریت را ندارد. پشت این داستان موضوعات بسیاری وجود دارد.

او افزود: پیش بینی هایی که از قبل شده بود  در انتخابات اتفاق افتاد. اصلا به انتخابات نیازی نبود. در نظر سنجی ۵ میلیون نفر به این اتفاق معترض بودند. تمام عوامل اجرایی زیر نظر دبیرکل هستند. اطلاعیه ای که سایت  فدراسیون منتشر می کند دیگر بحث انتخاب شخصی نیست‌. دبیرکل فدراسیون فوتبال نفر اول اجرایی فدراسیون و برگزارکننده اصلی مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال است و  حق لغو آن را نیز دارد.

داوود پرهیزکاری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: قراربود امشب درباره تیم ملی حرف بزنم. در رابطه با این حرف که که کمیته بدوی اهمال کرده و کمیته اخلاق پاسخگو نبوده، باید بگویم برگزاری انتخابات قانونی بوده است.

فرآیند ۷۰ روزه سپری شد و نامزدها در مهلت های مقرر می توانستند اعتراض کنند. در روز برگزاری مجمع انتخاباتی هیئت رئیسه با تاخیر به حد نصاب رسید‌ و انتخابات برگزار شد و نمایندگان فیفا و ای اف سی آن را تائید کردند.

او گفت: یک نفر نمی تواند مجمع را  لغو کند و باید فرآیند قانونی سپری شود. تمام قوانین اساسنامه در برگزاری مجمع رعایت شد.

اسدی، دبیرکل سابق فدراسیون فوتبال گفت: این اشکالات پیش آمده قانونی است! انتخابات مهندسی شده بود.

مجری: تاج به رئیس صدا و سیما نامه ای زد و شورای سیاست گذاری صدا و سیما به نامه آقای تاج پاسخگو خواهد بود. ما از جانب برنامه خودمان می گوییم اگر کسی از نظر حقوقی به این موضوع پرداخته است نظرات خود را منتقل کرده و مستقل بوده است.

او گفت: در یک قسمت نامه آمده فسخ یک طرفه قرارداد طبیعی است این درست است، اما صحبت ما درباره مبلغ قرارداد بود.

پرهیزکاری گفت: مجمع با مجموعه افرادی که در فوتبال نقش دارند برای انتخاب رئیس تصمیم گرفتند تا فدراسیون از بلاتکلیفی خارج شود. من بیش از بیست سال است در فدراسیون مشغولم کسی برای تخریب فوتبال وارد نمی شود، اما شاید مسیرهایشان متفاوت باشد. طی این چند روز تغییری در سرپرستی ها و سمت ها و … نخواهیم داشت.

مجری عنوان کرد: اسم آقای تاج آمد. اگر تاج نکته ای دارد ما حاضر به شنیدن نظراتش هستیم.

پرهیزکاری بیان کرد: ۲۰ تا ۲۶ شهریور یک فیفا دی داریم. برای برگزاری اردو و یک فیفا دی چسبیده به آغاز جام جهانی که در صورت تایید کادر فنی دو بازی هم در آن زمان انجام می شود.