استقرار 8 بیمارستان صحرایی و ۲ هزار گروه بهداشتی برای مراقبت از زائران اربعین

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس،  بهرام عین اللهی،وزیر بهداشت گفت: 7 فروند بالگرد اورژانس،  200 دستگاه آمبولانس، 35 دستگاه اتوبوس آمبولانس، 20 دستگاه موتورلانس و همچنین 8 بیمارستان و درمانگاه صحرایی برای مراقبت های بهداشتی و درمانی از زائران اربعین در بخش های مختلف مرزها مستقر شده اند.

وی از آماده باش و تامین تجهیزات کاروان بهداشتی و درمانی اربعین برای رسیدگی به راهپیمایان اربعین حسینی خبر داد و تاکید کرد: رسیدگی بهداشتی و درمانی در داخل کشور با وزارت بهداشت و در خارج از مرزها با هلال احمر است. 

 وزیر بهداشت گفت: سه فروند هواپیمای بال ثابت در فرودگاه‌های جیرفت و تهران برای انتقال بیماران احتمالی اربعین در نظر گرفته شده است و این هواپیماها ظرفیت 50 تا 100 تخت را دارد. 
 
عین اللهی با بیان اینکه کاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی از ۱۲ شهریور به مرزهای هشتگانه کشور اعزام شده‌اند، افزود: این کاروان شامل هزار تکنسین فوریت‌های پزشکی و ۲ هزار تیم  بهداشتی است که علاوه بر خدمت رسانی به زائران راهپیمایی اربعین حسینی در مسیر راهپیمایی اربعین تا مرزهای کشور بر بهداشت محیط، سلامت آب و غذای زائران نظارت می‌کنند.

انتهای پیام/