استاندار گلستان: بیش از ۹۰ درصد پروژه های هفته دولت امسال افتتاحی هستند

به گزارش خبرگزاری برنا از گرگان؛ علی محمد زنگانه در آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه های هفته دولت گنبد کاووس اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد از ۳۲۱۵ پروژه ی قابل افتتاح و آغاز عملیات اجرایی هفته دولت سال جاری ، پروژه های افتتاحی هستند و تنها ۱۰ درصد پروژه ها شروع عملیات اجرایی خواهند داشت چرا که نگاه دولت سیزدهم تکمیل و بهره برداری از پروژه های نیمه تمام است.

وی افزود: استان گلستان در دولت مردمی وارد یک برهه جدید از پیشرفت و توسعه شده است، حمایت‌های همه جانبه دولت و رئیس جمهور در قالب مصوبه‌های سفر گام بلند برای ایجاد زیرساخت‌های پیشرفت و توسعه همه جانبه و عادلانه بوده است.

وی گفت: در مصوبه‌های سفر رئیس جمهور به گلستان و اقداماتی که در طول یکسال فعالیت دولت مردمی انجام شده است شاهد بن‌بست شکنی‌هایی بودیم.

زنگانه بیان داشت: فرآیند خوبی را در اسناد بخشی ۳۰گانه و برنامه‌های عملیاتی داریم از روز نخست یک برنامه اقدام داشتیم که اسناد بخشی و سایر برنامه‌ها آن را تکمیل خواهد کرد و قرار نیست ما درگیر روزمرگی شویم.

به گفته وی با این گام‌ها، برنامه‌ها و نظام مسائلی که استخراج شده، استان گلستان وارد فاز جدیدی از پیشرفت و توسعه می‌شود.

استاندار گلستان گفت: در هفته دولت سال جاری شاهد افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ۲۱۷ پروژه عمرانی، اقتصادی و اشتغالزا با اعتبار بیش از ۷۴۲.۶میلیارد تومان و اشتغال مستقیم ۷۹۵ نفر هستیم.

وی تصریح کرد: در نهضت ملی مسکن وارد فاز جدیدی شدیم و زمین مورد نیاز بخش شهری تا ۵۰ درصد تامین شده و زمین مورد نیاز برای ساخت ۲۸ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان به صورت ۱۰۰ درصد تامین شده است‌، باید مازاد اراضی دستگاه‌های اجرایی شناسایی شود و این کار سرعت بگیرد چراکه مسکن یکی از نیازهای ضروری مردم است، با تشکیل شورای مسکن و کمیته فرعی آن تلاش می‌کنیم به تقاضای ۹۰ هزار نفر برای مسکن پاسخ دهیم.

وی افزود: از ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبارات عمرانی سفر رییس جمهور به گلستان بیش از ۱۶۸۵ میلیارد تومان سهم گنبد کاووس بوده و همچنین در حوزه تسهیلات بانکی، قرض الحسنه و اشتغالزایی نیز از ۱۲ هزار میلیارد تومان مصوب نیز ۲۲۰۰ میلیارد تومان به این شهرستان اختصاص یافته است

زنگانه گفت: برخی مسائل استان حاصل یک عقب ماندگی تاریخی است و زیر ساخت هایی که باید در دهه های گذشته همچون دیگر استان ها انجام می شده ، متاسفانه لاینحل مانده و امروز منابع استان در آنها صرف می شود

وی خاطرنشان کرد: انتظار بود فرهیختگان، نخبگان و رسانه های استان در طول دهه های گذشته مطالبه گری لازم را داشته اند و در مقابل بن بست هایی همچون خلیج گرگان و پتروشیمی گلستان که امروز به دست رییس جمهور محترم در حال گشایش است، سکوت نمی کردند.

انتهای پیام

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف