استاندار همدان خبر داد: ثبت نام ۳۲ هزار همدانی برای شرکت در راهپیمایی اربعین

به گزارش خبرنگار برنا از همدان، «علیرضا قاسمی فرزاد» در جلسه ستاد اربعین استان همدان با اشاره به اینکه اتخاذ تدابیر لازم برای میزبانی از زائران اربعین حسینی، اظهار داشت: برنامه ریزی های لازم در شهرستان های مسیر تردد زوار اربعین با هماهنگی فرمانداران و شهرداران برای استقبال باشکوه و مناسب از زوار انجام شود.

وی افزود: راهپیمایی اربعین کنگره جهان تشیع در مقابل مستکبرین و ظالمان و در امتداد مسیر آقا اباعبدالله حسین(ع) است که که در مقابل ظلم ایستادند و به نوعی خونخواهی از ایشان است.

وی با شاره به اینکه استکبار جهانی، عمال و ایادی آن قصد دارند مانع این راهپیمایی عظیم شوند در حالی که هر ساله بر اوج و عظمت آن افزوده می شود خاطرنشان کرد: استکبار جهانی قادر به کنترل تجمعاتی  کمتر از اربعین نیست اما راهپیمایی اربعین با امدادهای لایزال الهی و لطف امام حسین(ع) بدون دخالت دولت ها و با حرکات خود جوش مردم هر سال با شکوهتر از سال قبل برگزار می‌شود.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه تامین سلامت و امنیت زوار اربعین در اولویت کار کمیته های ۱۳ گانه قرار دارد تصریح کرد: کمیته بهداشت و درمان پیش بینی های لازم در مواجهه با بیماری‌ها را داشته باشند و  کنترل و نظارت بر بهداشت در موکب ها، کیفیت ارائه خدمات در موکب ها و سلامت مواد غذایی و آب مورد توجه ویژه قرار گیرد.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه کمیته تعزیرات بر قیمت اجناس و مواد غذایی قابل عرضه در مجتمع های بین راهی نظارت کند که طبق تعرفه باشد افزود: ۹۶ ایستگاه خدمت رسانی در استان همدان تشکیل شده دستگاه‌های اجرایی مانند صمت و جهادکشاورزی در تامین مواد مورد نیاز هم افزایی های لازم را داشته باشند. 

وی با تاکید بر اینکه تانکرهای ثابت توزیع آب مهیا و تعبیه شود تصریح کرد: امکان خدمات سرویس‌های بهداشتی سیار در طول مسیر و محور ونیز در مجتمع‌های شهرک‌های صنعتی فراهم شود و ارائه خدمات به سالخوردگان مد نظر قرار گیرد و نیز  خدمات آبرسانی برای افرادی که استطاعت ندارد ملاحظه شوند. 

استاندار همدان ضمن قدردانی از اعضای ستاد، فرمانداران، شهرداران و ستاد مردمی اربعین حسینی گفت: خدمات آبرسانی به مجتمع های بین راهی خدمات آبرسانی در دستور کار قرار گیرد و در مقابل این مجتمع ها خدمات شایسته ای به زائران اربعین ارائه دهند.

قاسمی فرزاد با تاکید بر اینکه ایمن سازی و روشنایی مسیر  گردنه اسدآباد و نیز جورقان بسرعت فراهم شود افزود: صدا و سیما مرکز همدان با مستند سازی این رویداد عظیم و پخش مستقیم این آیین در ترویج فرهنگ اربعین کمک شایانی می کند.

وی با بیان اینکه شهرداران با فضاسازی محیط شهرها را برای اربعین را آماده سازی کنند اظهار داشت: کمیته فرهنگی در آموزشی مسائل مربوطه اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد.

استاندار همدان با تاکید بر اینکه جایگاه های سوخت با زائرانی که کارت سوخت آنها جا مانده همکاری های لازم در سوختگیری را داشته باشند تصریح کرد: در استان همدان مشکل کمبود سوخت وجود ندارد و  حتما توجه ویژه شود که هیچ جایگاهی بی سوخت نماند. 

قاسمی فرزاد افزود: نظارت بر هزینه حمل و نقل افراد صورت گیرد که طبق تعرفه دریافت شود و در مسیر برگشت نیز مکان‌هایی برای راهنمایی و سهولت و در سوار شدن زائران به وسیله نقلیه تعبیه شود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری راهپیمایی جاماندگان اربعین در جلسه ای با حضور نماینده ولی فقیه در استان و کارشناسان مربوطه مصوب می شود افزود: با تشکیل جلسه ای ابعاد امنیتی بررسی و اقدامات لازم اتخاذ می شود.

استاندار همدان با بیان اینکه از تجمع زباله ها در ایستگاه های پلیس و عوارضی ها ممانعت بعمل آید اظهار داشت: حریم جاده در پلیس راه‌ها رعایت شود و برای سبک کردن بخشی از بار ترافیکی شهر همدان از توقف خودروها برای خرید اقلام در مسیر جلوگیری شود.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه استان همدان مسیر عبور زائران بیش از ۱۵ استان است گفت: سربازان گمنام امام زمان(ع) در کنار سایر دستگاه‌ها با پیش بینی حضور جریان‌های مخرب شرایط را تحت کنترل داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف