استاندار مازندران: گذر از روش های سنتی در کتابخانه های استان باید در دستور کار قرار گیرد

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا از مازندران ، سید محمود حسینی‌پور در حاشیه بهره‌برداری از کتابخانه شهیدان معلمی در شهرستان جویبار،  یاد و خاطره شهیدان والامقام دولت رجایی و باهنر را گرامی داشت و گفت: یکی از ماندگارترین دستاوردهای دولت شهید رجایی علیرغم زمان محدود ۲۸ روزه آن است که به وسعت چند دولت به لحاظ اجتماعی و مردمی اثرگذار بوده است.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی‌های دولت شهید رجایی، نهادینه کردن مردمی‌سازی در حکمرانی اسلامی است؛ لذا امیدوارم همه ما در طول عمر کاری خود، رضای مردم و خداوند متعال را در نظر بگیریم و انقلابی ماندن و تثبیت انقلاب را معیار خود قرار دهیم.

استاندار مازندران، خاطرنشان کرد: حضرت امام خمینی (ره) پایه‌گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند و حکمرانی اسلامی و مردمی‌سازی حکومت اسلامی را در جغرافیای جهان اسلام بنا کردند.

حسینی پور، تصریح کرد: یکی از موثرترین واکسن‌های پیشگیری از انحرافات و انحطاطات جامعه، کتاب است؛ هرچند جریانات فکری و شیطانی برای بستر کتاب در حال فعالیت و هزینه می‌باشند تا افکار جامعه را منحرف کنند‌، اما آزادی بیان در کشور ما جریان دارد و اجازه چنین اتفافاتی را نمی‌دهد.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه در جامعه‌ای که کتابخوانی باشد انحراف و انحطاط کاهش پیدا می‌کند و حتما رشد و تعالی محقق خواهد شد؛ اعلام کرد: باید تلاش کنیم فرهنگ کتابخوانی را به انحای مختلف نهادینه کنیم، لذا اقدام حضرت آیت الله معلمی در اهدای زمین جهت احداث این کتابخانه یک خط فکری برای آگاهی جامعه و پیشگیری از اعتیاد جوانان و عقب ماندگی شهرستان می‌باشد، چرا که شهری که جوانانش اهل مطالعه باشند، همیشه پویا است.

استاندار مازندران یادآور شد: استان ما مقصد گردشگری است و از فرهنگ‌های مختلفی در مسیر گردشگری و مقصد گردشگری تحت تاثیر است و فکرها، نگاه‌ها و عقاید فکری مختلفی در مازندران حضور دارند که توسعه کتابخوانی می‌تواند در تقابل با هجمه های فرهنگی قرار گیرد.

سید محمود حسینی‌پور، اظهار کرد: با استمرار حرکت توسعه بسترهای کتابخانه‌ای در استان و نیز جهش دادن به این حرکت فکری باید از کسانی که در ترویج حوزه کتاب‌خوانی فعالیت دارند، تقدیر ویژه بعمل بیاید که در سطح مدیریت استان حتما این کار را خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: دسترسی مردم به کتاب از طریق ابزارهای ارتباطی باید فراهم شود که نیازمند ورود خیرین است و از منظر روانی سال‌ها روی این موضوع کار شده است و بدین منظور می‌بایست گذر از روش‌های سنتی در کتابخانه‌های استان در دستور کار قرار گیرد.

او تاکید کرد: اداره کل کتابخانه‌های استان، می‌تواند در همه امور مرتبط با کتاب سیاست گذاری کند تا بتوانیم بر روی گردشگرانی که به استان می‌آیند تاثیر موثری بگذاریم؛ ضریب هوشی بالای جوانان استان می‌تواند در فرهنگ‌سازی مقوله کتاب اثرگذار باشد که باید در دستور کار قرار گیرد.

در این روز؛ کتابخانه شهیدان معلمی با حضور حسینی پور، استاندار مازندران، آیت الله معلمی، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائمشهر، حجت الاسلام نادعلی زاده و رستمعلی، امام جمعه و فرماندار جویبار و ولیپور، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در جویبار به بهره برداری رسید.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف