استاندار خراسان جنوبی: کشور به کارگاه سازندگی تبدیل شده است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با بیان این مطلب در آیین بهره‌برداری از سالن ورزشی بانوان شهر آیسک، اظهار داشت: هفته دولت فرصت مناسبی است که وزارت خانه‌ها، سازمان‌ها و ادارات یک اطلاع‌رسانی خوب و مناسبی از اقدامات دولت داشته باشند تا مردم ما در جریان کم و کیف برنامه‌ها  و خدمات قرار گیرند.

وی با بیان اینکه فضای کنونی کشور فضای مناسبی برای کار و خدمت‌رسانی است، اضافه کرد: تعامل خوب و سازنده‌ای بین قوای سه گانه ایجاد شده و کشور به یک کارگاه ساندگی تبدیل شده است.

استاندار با بیان این که خراسان جنوبی هم باید از این فرصت بیشترین استفاده را ببرد، اظهار داشت: در طول یک سال گذشته شاهد فعالیت‌ها، حرکت‌ها و جنب و جوش‌های فراوان در کشور هستیم و در همه جا مسئولان در حالی سازندگی و کار و تلاش هستند.

قناعت با تأکید براینکه کشور و قوه مجریه از حالت سکون و رکود خارج شده  و در حال حرکت است، اضافه کرد: این حرکت را در تمام وزارت‌خانه‌ها و استان‌های کشور شاهد هستیم این یعنی امید و نشاط و یعنی کشور پویا و بالنده است و انقلاب اسلامی در حال حرکت و طی مسیر می باشد.

 

وی با اشاره به اینکه این حرکت و پویایی در شرایطی رقم خورده که همچنان تحریم‌ها و دشمنی‌های دشمنان وجود دارد، اضافه کرد: تأمین واکسن کرونا بدون تکیه به غرب از مهمترین برنامه‌های دولت سیزدهم بود که به بهترین شکل صورت گرفت، در حالی که در گذشته همین را هم به برجام گره می‌زدند.

استاندار خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم ریل تمایل به آمریکا، غرب و اروپا، تنبلی و سکون، انتقال پول‌ها به آن طرف عوض شده و ریل خدمت و نوکری به مردم، نگاه به داخل و کار برای مردم جایگزین شده است.

قناعت با بیان اینکه دشمنان برای اینکه اقدامات دولت را زیرسؤال ببرند، مشکلات کشور را بزرگ جلوه می‌دهند ، عنوان کرد: برنامه‌ریزی و حرکت ما به سمت نقطه ایده آل است اما وقتی می‌خواهیم گزارش ‌دهیم نباید براساس نقطه ایده‌آل گزارش دهیم و معمولاً وضع فعلی را به وضع قبلی مقایسه می‌کنند.

وی ادامه داد: روند اجرای برخی طرح‌ها در استان یک دهه طول کشیده که موضوعی ناراحت کننده است، اما به همت دولت سیزدهم همین کارهای راکد به سرانجام رسیده و مردم از مزایای آن برخوردار می‌شوند.

به گفته وی؛ ما مدعی نیستم که در طول چهار سال خدمت دولت سیزدهم، تمام مشکلات حل شود اما بخشی از مشکلات جدی کشور حل خواهد شد.

استاندار با بیان اینکه دولت سیزدهم نه تنها خزانه خالی را تحویل گرفت بلکه مقروض هم بود، متذکر شد: دولت سیزدهم باید ماهانه بیش از 10 هزار میلیارد تومان پول اوراق پرداخت کند؛ در چنین این شرایطی کشور تحویل گرفته شده و این تفاسیر به معنی فراز از موضوع و عدم پاسخگویی نیست اما باید بدانیم که وضعیت چگونه‌ است و چه چیزی را ما تحویل گرفتیم.

قناعت با اشاره به اقدامات شاخص دولت سیزدهم در یک سال اخیر هم گفت: بعد از ۹ سال سیر نزولی ارزش پول ملی کشور متوقف شد و این قدم‌های اول است و در آینده قدم‌های بزرگتری را شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به جنگ‌ و تحولات اخیر در کشورهای اروپایی، گفت: همه این جنگ‌ها و درگیری ها به نفع جمهوری اسلامی ایران است و برخی موارد توسط مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) از قبل پیش‌بینی شده بود.

استاندار عنوان کرد: در گذشته به خراسان جنوبی نسبت به سایر استان‌ها کمتر توجه شده که باید از ظرفیت بزرگان استان در مرکز استفاده کنیم و عقب ماندگی‌های گذشته را در این دوره جبران نماییم.

قناعت همدلی و همگرایی بین مسئولان را زمینه‌ای برای موفقیت بیشتر دانست و گفت: خوشبختانه این فضا در خراسان جنوبی برای پیگیری مسایل حاکم است تا کارهای خوب، نو و جهشی صورت بگیرد و شاهد رونق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در منطقه باشیم.

انتهای پیام

خبرنگار:مرضیه شهریاری

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف