استاندار خراسان جنوبی: با پیگیری‌های مستمر شاهد اتفاقات خوبی در استان هستیم

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی؛  قناعت با بیان این مطلب در آیین افتتاح طرح توسعه پست 400 کیلوولت گلشن، ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه شهادت امام حسین(ع) و یاران ایشان و همچنین تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد شهادت شهیدان باهنر و رجائی، اظهار داشت: این شهیدان، مدیرانی در تراز انقلاب اسلامی بودند و در مدت کوتاه خدمتشان توانستند منشاء خیر و برکات شوند.

وی افزود: این بزرگوران الگوهایی از خودشان تولید کردند که الان بعد از 43 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، اگر بخواهند جایگاه، وزارتخانه و سازمانی را مورد سنجش قرار دهند، معمولاً با معیارهای دولت شهیدان رجائی و باهنر این کار را انجام می‌دهند.

استاندار تصریح کرد: از کارهای بسیار شایسته و ارزشمندی که دولت سیزدهم انجام می‌دهد، توجه ویژه و خاص به تمام نقاط کشور است و کل کشور را یکپارچه و واحد می‌بیند.

قناعت عنوان کرد: دولت سیزدهم نگاه ویژه و خاصی به نقاط محروم دارد، چند استانی که در رقابت با دیگر مناطق به لحاظ صنعتی و اقتصادی عقب مانده‌اند، نگاه شخص رئیس جمهور و دولت به این استان‌ها ویژه است.

وی افزود: اگر استانی در برخی از شاخص‌ها نسبت به بقیه استان‌ها عقب است، چه کسی باید پاسخ دهد؟ آنهایی که بیش از 35 سال قوه مجریه تحت مدیریت آنها بود.

استاندار با بیان اینکه آیت الله رئیسی صادقانه، مخلصانه، انقلابی و جهادی دارد اقتصاد و معیشت کشور را حل می‌کند و حل این موضوعات کمی زمان بر است، بیان کرد: ارزش پول ملی جمهوری اسلامی ایران در دولت قبل حتی از کشور سوریه کمتر بود، این را چه کسانی باید جواب دهند؟ کسانی که مسببان این وضعیت هستند.

قناعت خاطرنشان کرد: مسببان وضع موجود می‌گویند باید رهبری جواب دهد در حالی که مسائل کلان کشور برعهده رهبری است و قوه مجریه قبلی مسبب کاهش ارزش پولی است و باید پاسخگو باشد.

استاندار تأکید کرد: زمانی حرکت انقلابی و جهشی صورت می‌گیرد که نیروهای دلسوز و انقلابی در مسند امور هستند، هر وقت نیروهای انقلابی و جهادی بر مسند امور باشند نسبت به قبل حرکت و جهش بیشتر است و این به معنی نیست که قبلی‌ها کار انجام نداده‌اند، نه در هر دوره‌ای کار انجام شده اما این دوره، یک دوره جهشی، باشتاب، تحولی، انقلابی، جهادی و دلسوزانه است.

قناعت با اشاره به نگاه خاص دولت سیزدهم به مناطق محروم کشور هم گفت: در طی همین مدت کوتاه یک ساله عمر دولت، شخص رئیس جمهور به 31 استان کشور سفر داشته‌ و مصوباتی خوبی هم داشته که به نوعی رکورد شکنی است.

وی اظهار داشت: در همین شهرستان طبس پروژه‌های بسیار خوب، قابل تأمل و با ارزشی صورت گرفته، به عنوان مثال پستی که امروز به بهره‌برداری رسید، در سال گذشته نماینده مردم شهرستان و مسئولان شهرستانی چندین بار پیگیر بودند و چندین بار از مرکز پیگیری کردیم که به نتیجه رسید و مردم از نعمت آن برخودار شدند.

استاندار از ساخت 580 کیلومتر باند دوم راه در محورهای مواصلاتی خراسان جنوبی خبرداد و گفت: 50 کیلومتر آن در سال قبل به بهره‌برداری رسید و احداث 100 کیلومتر دیگر هم تا پایان سال جاری هدف گذاری شده است.

به گفته وی؛ یک سوم اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به خراسان جنوبی به حوزه‌ راه‌های استان اختصاص یافته است.

قناعت با اشاره به اینکه علت نامطلوب بودن وضعیت راه‌های خراسان جنوبی، کم کاری های گذشته است، عنوان کرد: باید افرادی که بیشترین تعداد سال قوه مجریه تحت مدیریت آنها بوده است، پاسخگو باشند.

وی عنوان کرد: مقاومت مردم ایران اسلامی در پای انقلاب اسلامی دارد جواب می‌دهند و ورق به نفع ما بر می‌گردد و سختی و مشکلات به سمت دشمن به ویژه اتحادیه اروپا و آمریکا می‌رود.

استاندار اظهار امیدواری کرد: همین فضای کار، کوشش و تلاش ادامه پیدا کند تا شاهد طرح‌های اجرایی خوب در استان باشیم.

قناعت افزود:با پیگیری‌ها خوبی که صورت گرفته چند روز گذشته عملیات اجرایی بیمارستان زیرکوه به عنوان تنها شهرستان فاقد بیمارستان استان، آغاز شد.

وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی پست 400 کیلو ولتی برق در شهرستان نهبندان در چند روز آینده خبرداد و گفت: احداث این پست زمینه ساز توسعه این شهرستان خواهد بود.

انتهای پیام

خبرنگار:مرضیه شهریاری

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف