استاندار تهران : بهارستان معروف به شهرستان شور عاشوراییان است

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ محسن منصوری در جلسه قرارگاه اجتماعی استان با اشاره به برگزاری مستمر این جلسات با حضور روسای دستگاه ها اظهار داشت: بخشی از جلسه به پیگیری مسائل استانی به ویژه در مورد جمع آوری معتادین متجاهر اختصاص داشت که این اقدام به خوبی پیش می رود و توسعه ظرفیت های جمع آوری معتادین نیز هم مطرح شد تا بتوانیم به ظرفیت 25 هزار نفر برسیم. 

وی ادامه داد: گزارش اولیه حاکی از این است که حدود 25 هزار معتاد متجاهر داریم البته آمار نسبی و حدودی است که از این تعداد بیش از 17 هزار نفر جمع آوری شده و 2500 نفر ظرفیت خالی ظرف 10 روز آینده تکمیل می شود.

استاندار تهران بیان کرد: تاکنون حدود 20 هزار نفر ظرفیت برای نگهداری معتادین متجاهر ایجاد شده و اقدامات عملیاتی و اجرایی برای ایجاد 5 تا 6 هزار ظرفیت باقی مانده پیگیری می شود.

منصوری در ادامه با اشاره به محوریت جلسه امروز به بررسی آسیب های اجتماعی شهرستان بهارستان گفت: شهرستان بهارستان متراکم ترین شهرستان استان است، چرا که در 64 کیلومترمربع بیش از 700 هزار نفر متمرکز هستند؛ به لحاظ اجتماعی این شهرستان مردم شریف و زحمت کش دارد و معروف به شهرستان شور عاشوراییان است.

وی ادامه داد: بیش از 1600 هیئت، 140 حسینیه و 100 مسجد در این شهرستان فعالیت دارند که حاکی از ظرفیت فوق العاده این شهرستان است؛ البته تراکم و تمرکز جمعیت، مشکلات اجتماعی هم برای شهرستان ایجاد کرده است.

استاندار تهران با اشاره به حضور همه دستگاه های مرتبط و همچنین معاون آقای مخبر و رئیس سازمان برنامه در جلسه برای بررسی جزییات مسائل شهرستان بهارستان افزود: مقرر شد ظرف 15 روز جدول نیازها و ضروریات شهرستان با تعیین محل منابع احصا شود و با تقسیم کار میان دستگاه ها، رفع نیازهای اجتماعی شهرستان در اولویت مجموعه استان قرار گیرد تا اتفاقات خوبی رقم بخورد.

منصوری تصریح کرد: در مورد مراکز فرهنگی؛ کتابخانه ها، فرهنگسراها، مدارس، شیوه رسیدگی به مباحث امنیتی، معتادین متجاهر، بهداشت و سلامت و غیره موضوعات مختلف مطرح شد تا مردم به زودی ثمرات این تصمیمات را احساس کنند.

انتهای پیام/

 

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 1 رای موافق و 0 رای مخالف