اردوغان: عراق بار دیگر در آستانه فروپاشی است

به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه امروز در سخنرانی در نشست حزب عدالت و توسعه در استانبول اظهار کرد: مدتی است بازی‌هایی علیه مسلمانان در سراسر نقاط جهان انجام می‌شود و به دلیل همین بازی‌ها عراق در آستانه فروپاشی قرار داشته و احتمال شعله‌ور شدن آتش فتنه در ترکیه نیز وجود دارد.

اردوغان در ادامه گفت: به همین شکل و با خون دو میلیون انسان، عراق را تقسیم کردند و بار دیگر آن را در آستانه فروپاشی قرار دادند، سوریه را نیز به همین شکل با خون یک میلیون تن تقسیم کرده و آن را تجزیه کردند و هنوز هم به همین بازی‌ها ادامه می‌دهند.

همچنین رئیس جمهور ترکیه بدون اشاره به طرف‌هایی که قصد انجام چنین کارهایی را دارند، گفت: از یمن تا آراکان، از ترکستان تا بالکان، از فلسطین تا افغانستان نمایش‌هایی با ظاهرهایی متفاوت اما با یک هدف به نمایش گذاشته می‌شود، در کشور ما نیز به دنبال اجرای سناریوهای مشابهی با رویکرد آشوب، سنی-علوی، ترکی-کردی، انصار و مهاجرین هستند.

او تاکید کرد: ترک‌ها از طریق انقلاب‌های خاموشی که در ۲۰ سال گذشته انجام دادند، یک دولت قانونی و دموکرات را برپا کردند که ضامن حقوق و آزادی‌های هر فرد در کشور صرف نظر از باورها و یا ریشه و فرقه‌اش است.

310310