ارتقاء سامانه‌های موشکی پدافند ارتش به بُرد بیش از 300 کیلومتر در آینده‌ نزدیک

به گزارش حوزه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر علیرضا صباحی‌فرد، فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش  (پنج‌شنبه) در گفتگوی تلویزیونی ضمن تبریک سالروز تشکیل نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: سامانه‌های راداری و موشکی کاملاً بومی پدافند هوایی ارتش هزاران کیلومتر فراتر از مرزهای کشورمان تمامی تحرکات دشمنان را رصد می‌کنند.

وی با بیان این‌که نیروی انسانی تلاشگر، متخصص و باذکاوت، شالوده و اساس اقتدار و صلابت نیروی پدافند هوایی ارتش است، افزود: کارکنان متعهد و ولایی پدافند هوایی ارتش در شبانه‌روز هر جنبشی در زمان را به‌صورت لحظه‌ای در فضای پیرامونی کشورمان رصد و پایش می‌کنند تا امنیت و آسایش هموطنانمان دچار خدشه نشود.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به رسانه‌ای شدن گوشه‌ای از توانمندی اقتدار پهپادی نیروهای چهارگانه‌ی ارتش در رزمایش مشترک پهپادی 1401 ارتش، تاکید کرد: پهپادهای ارتش جمهوری اسلامی ایران با مأموریت‌های مختلف رصد، تجسس، شناسایی، کشف، درگیری، انهدام و… با مجهزشدن به به‌روزترین تسلیحات بومی، اشراف کاملی بر منطقه دارند و به‌گونه‌ای انجام وظیفه می‌کنند که دشمن در کوتاه‌ترین زمان ممکن از چند جبهه غافلگیر می‌شود.

امیر صباحی‌فرد تعامل، هم‌افزایی و تبادل دانش در نیروهای مسلح کشورمان را شگرف و ارزشمند دانست و تصریح کرد: پدافند هوایی ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ید واحد در برابر دشمنان هستند و هر محاسبه اشتباه و تجاوزی را با مشتی کوبنده بر قلب سیاه دشمن پاسخ می‌دهند.

وی از ارتقا سامانه‌های موشکی پدافند ارتش به بُرد بیش از 300 کیلومتر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: تحریم‌ها تبدیل به فرصت شد و اعتماد به نفس، تکیه بر توان داخلی و صدها مؤلفه اثرگذار، سازنده و ارزشمند دیگر موجب افزایش اقتدار دفاعی و ارتقا قدرت بازدارندگی کشورمان در عرصه بین‌المللی شده است.

انتهای پیام/