اربعین حسینی صحنه تحقیر مستکبران وظالمان جهان است

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ گردهمایی فعالان عرصه اربعین استان قزوین با عنوان چشمه فیاض چهارشنبه شب با حضور آب فروش دبیر ستاد مردمی اربعین کشور، آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، اعلایی استاندار، محمد بیگی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی و موکب داران و خادمان حسینی در سالن کوثر قزوین برگزار شد.

آیت الله عابدینی در این مراسم اظهارداشت: عدد و عنوان« چهل» از عارفانه ترین واژه های دینی است زیرا اگر چهل مومن را دعا کنید به اجابت می رسد، اگر چهل مومن خوبی یک میت را تایید کنند آمرزیده می شود، تا چهل خانه همسایه افراد و تا چهل خانه از اطراف مسجد همسایه خانه خدا محسوب می شود و در چهل سالگی عقل کامل شده و اعمال سخت گیرانه تر می شود و پیامبر در چهل سالگی مبعوث شدند و اربعین نیز یک حماسه بی نظیر و ماندگار است.

image_2022_8_31-21_0_29_905_Xb3

امام جمعه قزوین بیان کرد: اربعین سالار شهیدان یک حماسه بزرگ است و بعدازظهر عاسورا برای خواص معلوم شد پیروزی قطعی است اما باید اربعینی می گذشت و پیروز عرصه شهادت مشخص می شد.

وی بیان کرد: در هر اربعین برای عظمت حماسه حسین(ع) اماده می شویم و در اربعین می رویم تا دلهای عاشقان حسینی بهم پیوند خورده و سایرین را نیز جذب کند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: حضرت زینب(س) آینده قیام حسین را می دانست و اولین اربعین حسینی با دو نفر برگزار شد و امروز میلیونها نفر در پیاده روی شرکت می کنند و وظیفه ما تحقیر مستکبران در اربعین است تا پیرو مکتب زینب باشیم.

image_2022_8_31-21_1_40_453_A8J

آیت الله عابدینی بیان کرد: انچه حضرت زینب پیش بینی کرد محقق شده و ذکر اهل بیت در اوج عظمت و نورافشانی است.

در ادامه از تابلوی خوشنویسی با عنوان « انا من حسین» به قلم استاد پیله چی از خوشنویسان بنام استان قزوین رونمایی شد.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف